Skvělá česká tečka za NMNM: Moravec bere z masáku 8. místo, Krčmář 10.

23. prosince, 2018

Fanoušci, kteří se vydali do Nového Města na Moravě podpořit české biatlonisty, byli po zásluze odměněni. Ondřej Moravec vybojoval v závěrečném závodě s hromadným startem osmé místo, Michal Krčmář zase finišoval jako desátý. Třetí výhru v řadě přidal Johannes Thingnes Bø.

Závod ve zkratce

Ondřej Moravec se do hromadného startu kvalifikoval na poslední chvíli a ještě do něj kvůli žaludečním potížím málem ani nenastoupil. A stejně potěšil 27 351 fanoušků ve Vysočina Areně nejlepším výsledkem v sezóně.

Závod pro něj odstartoval špatně, dvěma trestnými okruhy, ale poté už nechyboval a navíc výborně běžel. V posledním kole udržel za svými zády Martina Fourcada a dojel si pro parádní osmé místo.

Důležitá součást léčby Ondřeje Moravce: Podpora od českých fanoušků

Hezké loučení s Novým Městem na Moravě prožil i Michal Krčmář. Po třech nulách sice na závěrečné položce jednou chyboval, ale i tak se mohl radovat z desáté příčky.

Úspěšný masák je pro Bimba satisfakcí po nepovedené stíhačce.

Zlatý hattrick v NMNM dokonal na střelnici neomylný a na trati nejrychlejší Johannes Thingnes Bø. Druhému Quentinovi Fillonu Mailletovi z Francie naložil 46,5 sekundy a to ještě vypustil závěr. Stupně vítězů uzavřel Rus Jevgenij Garaničev.

Tohle jsou poslední mužští medailisté z NMNM.

Norský suverén už má v čele Světového poháru náskok 116 bodů na Alexandra Loginova. Michal Krčmář drží nadále 15. příčku, Ondřej Moravec poskočil na 20.

Zajímavá čísla

• Johannes Thingnes Bø napodobil výkon Martina Fourcada z roku 2016 a vyhrál v NMNM všechny tři závody.
  • J. Bø vyhrál v prvním trimestru šest z osmi závodu. Celkově to pro něj dnes byla 27. výhra ve Světovém poháru.
  • Quentin Fillon Maillet končí podesáté v kariéře na stupních vítězů ve SP, dvakrát se mu tu povedlo v NMNM.
  • Skoro po třech letech se na pódium ve SP dostal Jevgenij Garaničev.
  • Pro Ondřeje Moravce je 8. místo nejlepším výsledek od letošního ledna, kdy dojel druhý v Ruhpoldingu.
  • Zkušený český reprezentant se popáté v kariéře probojoval před domácími fanoušky do elitní desítky.
  • Michal Krčmář si 10. příčkou vyrovnal nejlepší výsledek z této sezóny i z Nového Města na Moravě.

A tribuny byly u vytržení.

• Johannes Thingnes Bø vyhrál i v pořadí běžeckých časů, Simon Desthieux za ním zaostal o 2,7 sekundy. Třetí Quentin Fillon Maillet už měl větší odstup 10,8 sekundy.
  • Běžecký výkon Ondřeje Moravce gradoval třetím nejrychlejším časem v závěrečném kole, ve kterém nadělil sekundu za sebou jedoucímu Martinu Fourcadovi. Celkově patřil Moravcovi 11. čas s mankem 41,4 sekundy.
  • Michal Krčmář byl 19. nejrychlejším mužem, jeho ztráta překonala o 12 sekund hranici minuty.
  • Ondřej Moravec sice ztratil na střelnici jedno trestné kolo (23 sekund) na nejrychleji střílející ruské duo Alexandr Loginov a Matvej Jelisejev, ale zase udělal o čtyři, resp. šest chyb míň.
  • Nejpomalejším střelcem závodu byl Michal Krčmář, zdržela ho hlavně 39sekundová první položka. Celkově střílel o 17 sekund pomaleji než Moravec.

Muži mají před sebou tradiční přestávku, kterou ukončí 11. ledna sprint v Oberhofu. Ženy (ale ne ty české) pojedou ještě dnes v 14:30 závod s hromadným startem v NMNM.