Skvělá stíhačka Češek v Soldier Hollow. Vítková poskočila na 9. místo, Davidová na 12.

16. února, 2019

Dnes to byl v americkém Soldier Hollow povedený den českých biatlonistek. Veronika Vítková a Markéta Davidová neminuly ve stíhacím závodě ani jeden terč a slavily velký posun vzhůru. Vítková dojela devátá a poprvé v sezóně se tak vešla do elitní desítky. Davidová skončila dvanáctá. Mírné zlepšení zaznamenala i dvaadvacátá Eva Puskarčíková, která minula dva terče.

Závod ve zkratce

V Soldier Hollow dnes byly mnohem lepší střelecké podmínky než během včerejšího sprintu mužů, přesto se mezi 54 biatlonistkami našly jen 3 bezchybné střelkyně. A 2 z nich měly vedle svého jména českou vlajku.

Veronika Vítková těžila nejen z přesné, ale také z velmi rychlé střelby. Po druhé čisté ležce se dostala již na desátou příčku, další dvě nuly ji posunuly dokonce na osmou pozici. V závěrečném kole sice Vítkovou zdolala rychlá Polka Kamila Żuková, ale to už české reprezentantce tolik nevadilo. Cílovou pásku proťala s rukama nad hlavou jako devátá. O pět příček si tak vylepšila sezónní maximum.

Dneska jsme si připomněli, jak vypadá šťastná Verča

Zatímto Vítková se radovala z posunu o 10 míst, tak Markéta Davidová poskočila dokonce o 20 příček. Čtyři čisté střelby sice pilovala trochu déle, ale podpořila je opět velmi kvalitním během. V závěru dokonce atakovala elitní desítku, nakonec jí patřila 12. pozice.

Makula by si pomalu mohla otevírat střelecké kurzy (bez lekcí z rychlosti)

Po sudých střeleckých zastávkách musela Eva Puskarčíková obkroužit jedno trestné kolo, a proto se nemohla posunout tak výrazně jako její krajanky. Přesto si o jednu příčku polepšila, do cíle dorazila jako 22.

Evčino bodové konto se zase rozrostlo

Dnešní závod se stal kořistí Němek. Rychlá Denise Herrmannová i přes dvě chyby v závěru zdolala Franzisku Hildebrandovou, která minula jediný terč. Třetí skončila Kaisa Mäkäräinenová.

A to ještě chyběla Laura

Žlutý trikot vybojovala dnes šestá Lisa Vittozziová. Dorothea Wiererová byla s osmi chybami až 20. a v celkovém pořadí momentálně na svou kolegyni ztrácí 7 bodů. Markéta Davidová se posunula na 20. příčku.

Máme novou královnu, opět je to Italka a opět jí bude žlutý trikot hodně slušet

Zajímavá čísla

• Veroniku Vítkovou dnes můžeme nazvat královnou střelnice. Krom toho, že ani jednou nechybovala, tak byla se střeleckým časem 1:36 třetí nejrychlejší střelkyní.
  • Vítková tímto způsobem získala 56 sekund na Markétu Davidovou, která byla naopak na střelnici nejpomalejší. V cíli přitom obě dělilo jen 10 sekund.
  • Vítková zvládla své položky odstřílet za 24, 27, 23 a 22 sekundy.
  • Pokud bychom odečetli rozestupy ze sprintu, tak by dnes Markéta Davidová byla druhá se ztrátou 19,4 sekundy na Denise Herrmannovou. Veronice Vítkové by patřila pátá příčka s odstupem 29,5 sekundy.
  • Davidová byla s posunem o 20 míst třetí nejlepší skokankou dne. O 22 příček se posunula Franziska Preußová, o 21 příček Nicole Gontierová.

Čekáme na kompletní statistiky z dnešního závodu

V podání Verči vypadá ta střelba celkem jednoduše

V Soldier Hollow ještě dnes ve 22:10 čeká stíhací závod na muže. Nedělní program tvoří závod smíšených dvojic (18:10) a smíšená štafeta (22:05).