Šlesingr si v Soldier Hollow zajel sezónní maximum. Ve sprintu skončil 19.

15. února, 2019

Ve větrnou loterii se proměnil sprint mužů v americkém Soldier Hollow. V těžkých podmínkách dokázal prodat své zkušenosti Michal Šlesingr, který minul jediný terč. Nejstaršímu závodníkovi ve startovní listině to stačilo na 19. místo a tím pádem první bodový zisk v této sezóně. Bodoval i 26. Michal Krčmář, naopak se nevedlo 67. Tomáši Krupčíkovi.

Závod ve zkratce

Už po prvním tréninku Michal Krčmář varoval, že do údolí, ve kterém se střelnice v Soldier Hollow nachází, čas od času přichází větrné poryvy. Dnes z něj prakticky ani neodcházely.

Zdeněk Vítek praporky na střelnici špatně hypnotizoval

Jako první to z našich na střelnici schytal Tomáš Krupčík. Vleže udělal dvě chyby a stejně neslavně si bohužel vedl i při stojce. Navíc mu postupem času docházely běžecké síly, což vyústilo až v 67. místo. V zítřejší stíhačce tedy Krupčíka na rozdíl od dalších dvou Čechů neuvidíme.

Křupas si to nejlepší nechává na štafetu

To Krčmář zvládl úvodní položku bezchybně. Při té druhé se na střelnici setkal s Johannesem Thignesem Bøm. Nor minul hned čtyři terče (a stejně skončil pátý), český reprezentant se snažil vyčkat na lepší vítr, ale ani tak se nevyhnul dvěma omylům. Stačilo mu to na 26. příčku.

Bimbo má slušný základ pro zítřejší stíhačku

Nejlepším z Čechů byl Michal Šlesingr. Po nule při střelbě vleže si vedl velmi dobře i vestoje, dopustil se jediné chyby a zařadil se do boje o umístění v elitní dvacítce. Díky dobrému běžeckému výkonu v závěrečném kole vybojoval 19. příčku. Šlesingr si tak vylepšil sezónní maximum, kterým do dnešního dne bylo 41. místo z vytrvalostního závodu v Pokljuce.

Pro první vítězství v kariéře si dojel bezchybný Nor Vetle Christiansen, který o pouhých 1,3 sekundy zdolal jednou nepřesného Simona Desthieuxe. Francouz si tak zase vyrovnal své kariérní maximum. A do třetice se z životního výsledku radoval třetí Němec Roman Rees.

Prý to byl promarněný talent norského biatlonu

Johannes Thingnes Bø ještě rozšířil svůj náskok v čele Světového poháru na 327 bodů a navíc si s předstihem zajistil malý křišťálový glóbus za sprint. Michal Krčmář drží nadále jako nejlepší z Čechů 17. pozici.

Něco nám říká, že Johannes letos těch glóbů posbírá víc

Zajímavá čísla

• Na střelnici dnes bylo jen 5 bezchybných biatlonistů. Dalších 16 včetně Michala Šlesingra zastřílelo s jednou chybou.
  • Michal Krčmář zazářil 11. střeleckým časem na ležce (28 s), ale pak musel dlouho čekat na lepší vítr při stojce (40 s). Ve stejné době střílející Johannes Thingnes Bø byl o 6 sekund rychlejší, ale zároveň o dvě trestná kola bohatší.
  • Krčmář střílel stejně jako Šlesingr za minutu a 8 sekund, což stačilo na 60. místo.
  • Michal Šlesingr zaznamenal v závěrečném kole 23. nejrychlejší čas, jel na stejné úrovni jako francouzské duo Fillon Maillet a Guigonnat a byl dokonce o 5 sekund rychlejší než Michal Krčmář.

Čím to, že Boušek tak zrychlil? Egilovým nadšeným povzbuzováním to asi nebylo

• Krčmář držel po celý závod rovnoměrné tempo a zajel 30. čas. Za Johannesem Thingnesem Bøm zaostal o minutu a 23,7 sekundy. Nutno podotknout, že Nor byl o 28,3 sekundy lepší než druhý nejrychlejší Simon Desthieux.
  • Šlesingr byl o 10 sekund pomalejší než Krčmář, patřilo mu 37. místo.
  • Tomáš Krupčík byl v pořadí běžeckých časů až 56., a to hlavně kvůli 77. času v posledním kole, ve kterém ztratil na nejrychlejšího Desthieuxe minutu.
  • Češi posbírali do Poháru národů 311 bodů, což je devátý nejlepší součet dnešního závodu. Celkově patří našim biatlonistům osmé místo s luxusním náskokem 340 bodů na deváté Švýcary. Naopak sedmí Švédové mají k dobru už jen 38 bodů.

V sobotu jsou v Soldier Hollow na programu stíhací závody. Ženy pojedou od 18:10, muži si na svůj start počkají do 22:10.