Slovenský double na závěr. Kuzminová dojela v NMNM první, P. Fialková druhá

23. prosince, 2018

Slovenským biatlonovým nadšencům se cesta do Nového Města na Moravě vyplatila. Závěrečný závod s hromadným startem totiž vyhrála Anastasia Kuzminová před Paulínou Fialkovou. České biatlonistky se nekvalifikovaly a předčasně tak zamířily domů.

Závod ve zkratce

Jednou nepřesná Dorothea Wiererová byla v hromadném startu tou nejlépe střílející biatlonistkou a ještě ze závěrečné položky odjížděla těsně za vedoucí Anastasii Kuzminovou, ale nakonec skončila pod stupni vítězů.

Bez české účasti, ale opět s fantastickou atmosférou

Vyhrála právě Ruska hájící slovenské barvy, která dvě chyby kompenzovala nejrychlejším během. Úspěch slovenského biatlonu podpořila druhá Paulína Fialková a stupně vítězů uzavřela Francouzka Anaïs Chevalierová.

Tyto dvě ženy v závěrečném kopci předběhly Wiererovou, která však zůstává v čele Světového poháru o 36 bodů před Wiererovou. Nejlepší z našich je 39. Veronika Vítková.

Nasťa potěšila přítomné slovenské fanoušky.

Zajímavá čísla

• Poprvé v historii dojely na prvních dvou místech v závodě Světového poháru dvě Slovenky.
  • Pro Anastasii Kuzminovou byla zároveň dnešní výhra tou první v letošní sezóně.
  • Paulína Fialková dojela ve čtyřech z dosavadních osmi závodů na stupních vítězů.
  • Dorothea Wiererová dnes byla suverénně nejlepší střelkyní, druhou Julii Simonovou za sebou nechala o 8 sekund. Přímé konkurentky Paulína Fialková a Anaïs Chevalierová na ni tímto způsobem ztratily 19, resp. 23 sekund.
  • Nejrychlejší na trati byla Anastasia Kuzminová, která najela 7 sekund na duo Anaïs Chevalierová a Kaisa Mäkäräinenová.
  • Až 20. čas zaznamenala Dorothea Wiererová. Na Kuzminovou ztratila minutu a 19 sekund.

Příští závod

Světový pohár nyní bude mít delší pauzu. Otevřou ho opět ženy, a to 10. ledna sprintem v německém Oberhofu.