Soukalová zlatá ve Sprintu SP v Östersundu

05. prosince, 2015

Veronika Vítková dnes střelbu zvládla se dvěmi zaváháními, která nedokázala zcela vymyzat ani tradičně vynikajícím během. Foto: Český biatlon, Petr Slavík

Veronika Vítková dnes ve střelbě dvakrát zaváhala, což nedokázala zcela vymyzat ani tradičně vynikajícím během. Foto: Český biatlon, Petr Slavík

Velkou radost českým biatlonovým příznivcům připravila Gabriela Soukalová, která vyhrála závod ve sprintu na 7,5 kilometrů a připsala si svůj devátý triumf ve Světovém poháru. Po dnešním vítězství se dostala do čela Světového poháru. Potvrdila, že má v úvodu sezony vynikající formu a vynahradila si čtvrteční zklamání, kdy ve vytrvalostním závodě pokazila poslední ránu a klesla na páté místo.

“Gabču nemá cenu hodnotit. Dvě nuly jsou perfektní a k nim přidala výborný běžecký výkon. Ke konci už toho měla dost, jela však pořád dobře. U Veroniky je škoda alespoň jedné rány a mohla být také v první desítce. Puskarčíková měla posunutou střelbu na dvě hodiny,” zhodnotil v rozhovoru pro Českou televizi výkony svých nejlepších svěřenkyň trenér českých biatlonistek Zdeněk Vítek, který ocenil i vynikající servis lyží.

Soukalová tentokrát zastřílela bezchybně obě položky. Před druhou v cíli Italkou Federicou Sanfilippovou, která měla rovněž bezchybnou střelbu, měla v historicky nejrychlejším závodu v Östersundu náskok 15 sekund.

Při první si střelbě dala více záležet, střílela pomaleji a v průběžné klasifikaci byla až třetí za Francouzkou Habertovou a Polkou Nowakowskou. Obě její největší soupeřky ale musely po druhé střelbě na dvě trestná kola a ztratily naději na umístění na stupních vítězů.

S minutovou ztrátou na Soukalovou doběhla do cíle na 14. místě Veronika Vítková, která musela po každé střelbě na jedno trestné kolo. Eva Puskarčíková si přidala tři trestná kola a skončila na 43. místě. Lucie Charvátová s pěti chybami obsadila 67. příčku a Jitka Landová doběhla na 73. místě, když musela na čtyři trestná kola.

V neděli od 11:00 hodin je na programu stíhací závod mužů na 12,5 km a od 13:30 závod žen na 10 km.