Sprint v Hochfilzenu se ženám příliš nevydařil, ale přinesl i naději

13. prosince, 2018

Pětadvacáté místo Veroniky Vítkové, to je nejlepší výsledek českých žen v úvodní disciplíně II. kola Světového poháru v rakouském Hochfilzenu. Ve sprintu na 7,5 km doběhla Eva Puskarčíková na 29. příčce. Obě se tak zúčastní i sobotního stíhacího závodu na 10 km. Markéta Davidová obsadila 62. pozici, Lucie Charvátová skončila 84. a nachlazená Jessica Jislová nestartovala. Vyhrála vedoucí žena průběžné klasifikace Světového poháru Dorothea Wiererová z Itálie.

Vítězné trio: Dorothea uprostřed, Kaisa vlevo a Jekatěrina

Veronika Vítková byla od prvních metrů na trati viditelně živější, než v Pokljuce. V prvním kole dosáhla 22. čas, a to byl oproti úvodnímu kolu SP značný posun. Proto je obzvláště škoda jedné chyby vleže. Celková 25. pozice, ale zejména běžecký projev i pocity samotné závodnice napovídají, že na trati už brzy uvidíme „starou dobrou“ Veroniku. “Dnes jsem se konečně necítila jako turista, ale jako závodnice,”  řekla s úlevou i nadějí v hlase. Na vítězku ztratila 1:15 minuty.
Eva Puskarčíková, jež na trať vyběhla s číslem 1, odstřílela první položku bezchybně a držela se na průběžném 13. místě. Jedna chyba vstoje znamenala ztrátu dalších třinácti míst. Na cestě do cíle pak rodačku z Harrachova předstihly ještě tři soupeřky. Výsledkem je 29. pozice s odstupem 1:21 minuty.
Markéta Davidová patřila na trati opět k nejrychlejším, celkově měla 11. čas. Ovšem střelecká část biatlonu jí po čtyřech chybách (jedna vleže, tři vstoje) prodloužila trať o 600 metrů.
Lucie Charvátová, zatím bohužel pokračuje ve svém biatlonovém trápení. Nedaří se jí střelecky ani běžecky.

Markéta Davidová dnes nepostoupila do stíhacího závodu…

ZAJÍMAVÁ ČÍSLA
Dorothea Wiererová porazila Kaisu Mäkäräinenovou jen 0,6 sekundy! V průběžné klasifikaci Světového poháru je pak dělí 19 bodů (Dorothea 204, Kaisa 185). Jak si vedou Češky? 28. Markéta 57, 31. Eva 52, 48. Veronika 20, 54. Jessica 10.
Veronika Vítková dosáhla 25. příčkou nejlepšího výsledku v sezóně, kterým překonala 38. pozici z vytrvalostního závodu v Pokljuce.
Markétě Davidové scházely dvě vteřiny k postupu do stíhacího závodu. Můžete za to i pomalá střelba. Markéta měla 93. čas střelby a na nejrychlejší Dorotheu Wierovou ztratila na střelnici 37 sekund.
Tři země měly v elitní desítce sprintu po dvou závodnicích. Italky Wiererovou (1.) a Vittozziovou (4.), Rusky Jurlovovou-Perchtovou (3.) a Starychovou (9.), Slovenky pak Paulinu Fialkovou (7.) a Kuzminovou (10.)
Celkem 12 biatlonistek střílelo ve sprintu bezchybně. Všechny postoupily do stíhacího závodu. Jako poslední z nich 54. Anastázija Kondratětová z Kazachstánu.

Světový pohár pokračuje v pátek závody ve sprintu mužů na 10 km. S jakými startovními čísly nastoupí v Hochfilzenu Češi? Ondřej Moravec – 35, Michal Krčmář – 42, Michal Šlesingr – 59, Adam Václavík – 87 a Jakub Štvrtecký – 100.

Ještě ve čtvrtek startoval Jakub Štvrtecký v IBU Cupu. V pátek už navklékne startovní číslo ve Světovém poháru!

Po dobrém výkonu ve čtvrtečních mixech IBU Cupu a rychlém přesunu z Itálie dostane talentovaný junior Jakub Štvrtecký podruhé v kariéře možnost startovat ve Světovém poháru. Premiéru si odbyl minulou sezónu při finále SP na Holmenkollenu v Norsku.