Tomáš Krupčík zahájil Světový pohár v Canmore životním 12. místem

07. února, 2019

Teď už to můžeme říct. Tomáš Krupčík má životní formu, která dnes v kanadském Canmore vyústila v další překonání jeho maxima ve Světovém poháru. Ve zkráceném vytrvalostním závodě se dopustil jediné chyby a skončil 12. Další čeští reprezentanti se kvůli nepřesné střelbě k bodům nepropracovali. Michal Krčmář byl 49., Michal Šlesingr 64. a Adam Václavík 77.

Závod ve zkratce

V kanadském Canmore opět panovaly mrazy, ale ne tak velké, aby ohrozily konání zkráceného vytrvalostního závodu mužů. Což bylo moc dobře pro Tomáše Krupčíka. Český reprezentant sice udělal jednu chybu už na úvodní střelecké zastávce, ale ty zbylé zvládl perfektně. Navíc velmi dobře běžel a atakoval tak umístění v elitní desítce. Nakonec z toho bylo 12. místo a překonání životního maxima o 6 příček.

Pár metrů před životním výsledkem

Krupčík byl bohužel jediným biatlonistou, který dnes potěšil trenéra Zdeňka Vítka. Michal Krčmář, Michal Šlesingr i Adam Václavík sice začali závod nulou, nakonec jim ale naskákalo hodně penalizací, které byly ve zkráceném 15kilometrovém závodě 45sekundové.

Ani dnes Adam Václavík nepřekonal střeleckou mizérii

Dobře běžící Krčmář nasbíral celkem pět chyb a obsadil až 49. místo. O poznání pomalejší byl na trati Šlesingr, který stále sbírá síly po zranění zad a následné nemoci. Se třemi omyly mu patřila 64. příčka. Sedmičkový závod zažil sedmkrát nepřesný 77. Václavík.

Michal Šlesingr se po zranění a nemoci rozjíždí pozvolna

O vítězi závodu bylo jasno velmi brzy. Johannes Thingnes Bø s číslem šest odstřílel čistě a druhý Vetle Christiansen od něj schytal více než dvě minuty. Bø vyhrál již 12. závod v sezóně. Pro třetí místo si za dvěma Nory dojel Rus Alexandr Loginov.

Johannes Thingnes Bø nyní vede Světový pohár o rovných 300 bodů před Alexandrem Loginovem. Michal Krčmář klesl na 17. příčku, absentující Ondřej Moravec na 21. Naopak Tomáš Krupčík už je 43.

Velký křišťálový glóbus je zase o kus blíž k tomuto Norovi

Zajímavá čísla

• Tomáš Krupčík dnes začal 56. běžeckým časem v prvním kole, ale v následujících okruzích byl 20., 21., 13. a 20. Celkově zaznamenal 23. čas.
  • Krupčík v běhu ztratil lehce přes dvě minuty na nejrychlejšího Johannese Thingnese Bøho. Nor nadělil půl minuty druhému nejrychlejšímu Vetlemu Christiansenovi a minutu třetímu nejrychlejšímu Alexandru Loginovovi.
  • Ještě o sedm sekund rychlejší než Krupčík byl Michal Krčmář, kterému patřil 19. běžecký čas.
  • Bø zářil v běhu i ve střelbě. Byl jedním ze tří bezchybných biatlonistů.
  • Tomáš Krupčík si své rány poměrně hlídal, měl 62. střelecký čas. Střílel o 38 sekund pomaleji než nejrychlepší Timofej Lapšin, ale zase na něj nastřádal 90 sekund díky lepší mušce.
  • Češi zaznamenali devátý nejlepší bodový součet (298 b) v Poháru národů a nadále pohodlně kontrolují osmé místo.

Na trati dnes Michal Krčmář neměl problém

Příští závod

Dnes je v Canmore na programu ještě zkrácený vytrvalostní závod žen, jede se od 22:55 našeho času. Muži budou pokračovat v pátek ve 20:30 štafetou.