Úspěšný český sprint v Pokljuce: Krčmář dojel 10., Moravec 20.

07. prosince, 2018

Spokojenost zavládla v českém týmu po sprintu mužů v Pokljuce. Michal Krčmář se po čisté střelbě probojoval do elitní desítky, Ondřej Moravec skončil po jedné chybě v té druhé.

Závod ve zkratce

Kdyby Michalu Krčmářovi někdo před startem závodu řekl, že bude dojíždět do cíle spolu s Martinem Fourcadem, byl by jistě spokojený. Francouz totiž startoval o půl minuty před ním. Krčmář střílel čistě, naproti tomu Fourcade jednou chyboval a navíc byl pomalejší.

Český reprezentant se chvíli dokonce vyhříval na prvním místě, nakonec se ale našlo devět lepších biatlonistů. Na podobné úrovni jako Krčmář jel i Ondřej Moravec, ale jedna chyba vestoje ho poslala o 10 příček níž, na 20. místo.

Další čeští reprezentanti už se na body nedosáhli. Michal Šlesingr skončil s jednou chybou 47., dvakrát nepřesní Tomáš Krupčík a Adam Václavík figurovali na 50., resp. 69. příčce. Václavíka tak minula účast ve stíhacím závodě.

I přes jednu chybu suverénně zvítězil Johannes Thingnes Bø. Na stupních vítězů ho doplnili  Antonin Guigonnat a Alexandr Loginov, kteří s čistým kontem ztráceli více než 20 sekund.

Medailisty opět dekoroval Jiří Hamza.

Johannes Thingnes Bø se díky výhře dostal do čela Světového poháru, o 8 bodů před Antonina Guigonnata. Skvěle si zatím vede i Michal Krčmář, které mu patří sedmá příčka.

Pohleďte na nového lídra Světového poháru.

Zajímavá čísla

• Michal Krčmář skončil potřetí v kariéře v Pokljuce v elitní desítce. Před dvěma lety byl 9. a 10. Zároveň je počtvrté v řadě na slovinské půdě nejlepším Čechem.
  • Johannes Thingnes Bø zvítězil poprvé v kariéře v Pokljuce, celkově jde o jeho 22. výhru.
  • Druhým místem si Antonin Guigonnat vylepšil osobní maximum. Dosud byl ve Světovém poháru dvakrát třetí.
  • Michalu Krčmářovi se podařilo oproti vytrvalostnímu závodu výrazně zrychlit střelbu. Měl 41. čas a zaostal jen o 6, resp. 5 sekund za dnešními bezchybnými medailisty.
  • Nejrychlejším běžcem byl podle očekávání Johannes Thingnes Bø, druhý Simon Desthieux byl o 18,7 sekundy pomalejší.
  • V běžeckém pořadí 27. Michal Krčmář a 30. Ondřej Moravec ztratili na Nora lehce přes minutu. Oba přitom zdolali Martina Fourcada (38. čas, ztráta 1:11,7).
  • V cíli až 24. Fourcade zajel nejhůř od března roku 2016, kdy byl 40. v Chanty-Mansijsku.
  • Čeští reprezentanti dnes získali 346 bodů do Poháru národů, což z nich dělá sedmý nejúspěšnější tým. Nejlepší byli Norové se 441 bodem.

Na sprint mužů naváže stíhací závod v neděli v 11:45. Ještě předtím, v sobotu ve 14:15, odjedou svůj sprint ženy.