Velký český den v německém Ruhpoldingu: 2. Moravec, 5. Krčmář, 8. Šlesingr

10. ledna, 2018

Po náznaku zlepšení formy minulý týden v Oberhofu, předložili v dalším německém středisku Ruhpoldingu čeští muži důkaz, že jejich forma má skutečně stoupající tendenci. Po bezchybné střelbě vybojoval Ondřej Moravec ve vytrvalostním závodě na 20 km krásné druhé místo a postaral se tak o vůbec nejlepší český výsledek v právě probíhající sezóně! Navíc mu skvěle sekundovali i další. Michal Krčmář, jenže také neminul ani jeden terč, doběhl na páté pozici. A Michal Šlesingr, který se vrátil po zranění kolene, netrefil pouze jeden z dvaceti terčů a obsadil osmé místo! Vyhrál opět Martin Fourcade, a to už popáté v této sezóně a po 68. celkově ve Světovém poháru! Jeho největší soupeř v boji o křišťálový glóbus Johannes Thingnes Boe z Norska obsadil třetí místo.

„Je to perfektní výsledek. Kluci si dokázali, že s dobrou střelbou lze opravdu být vpředu. To je, myslím si, možná nejcennější zjištění z dnešního závodu,“ řekl v rozhovoru pro Českou televizi Michael Málek, trenér českých mužů.
Ondřej Moravec se vrátil na stupně vítěz. Poprvé od březnového VIII. kola SP v Kontiolahti 2017, kde skončil ve sprintu také druhý za Martinem Fourcadem. „Ondra si hlídal ležku a ve stojce předvedl přesně to, co umí z tréninku. Jeho výkon byl parádní, koncentrovaný,“ uznale pokyvovala hlavou Michael Málek. Věřme, že letní infekce jater skutečně výkonnost elitního českého biatlonisty nepoznamenala!

Ondřej Moravec

Michal Krčmář skončil potřetí za sebou v Top Ten. „Michal střílí, zejména vleže, stále ještě pomaleji. Třeba poslední ránu vždy odložil, aby si ji skutečně vypracoval. Ale rozumím mu. Nula se počítá.“ Dnešní výsledek představuje třetí páté místo Michala Krčmáře ve Světovém poháru. Trenéra Málka potěšil a též překvapil osmý Michal Šlesingr. „Po zranění a nachlazení jsem takový výsledek u Michala nepředpokládal. Ale i přes jednu chybu se s celým závodem vypořádal jak nejlépe mohl.“

Michal Krčmář

A jaký je další efekt dnešního úspěchu českých biatlonistů? Ondřej Moravec, Michal Krčmář i Michal Šlesingr se kvalifikovali do nedělního závodu s hromadným startem! Michal Krčmář (22.) a Ondřej Moravec (24.) si účast zajistili v nedělním 15 km dlouhé klání zajistili umístění do 25. příčky průběžné klasifikace Světového poháru. Michal Šlesingr postoupil díky dnešními výsledku, když se zařadil do pětice nejlepší závodníků na 20 km mimo elitní pětadvacítku SP.

Ondřej Hošek při své premiéře v individuálním závodě skončil 67. a Adam Václavík doběhl na 71. pozici.