Vítková si ve sprintu v NMNM vyjela 19. místo, Charvátová body po skoro 2 letech

21. prosince, 2018

Čistá střelba vynesla Veroniku Vítkovou na 19. místo ve sprintu Světového poháru v Novém Městě na Moravě. Na bodované pozice se po dlouhé době podívala i 29. Lucie Charvátová. I dnešní závod sledovalo ve Vysočina Areně 22 tisíc skvělých fanoušků, kterým nevadilo ani vytrvalé sněžení.

Závod ve zkratce

První českou biatlonistkou na startu byla Eva Puskarčíková, která na obou položkách minula jeden terč. V důsledku toho skončila v domácím prostředí bez bodů. Ze 48. místa se ale podívá do sobotního stíhacího závodu.

To u střeleb Veroniky Vítkové si fanoušci zakřičeli 10krát „héj“. Česká reprezentantka dorazila do cíle na 10. místě, ale na zrychlující trati se našlo ještě 9 lepších biatlonistek. Vítková tak obsadila 19. příčku.

Neúspěšný závod má za sebou Markéta Davidová. S bilancí 1+3 obsadila 67. a závodní víkend v Novém Městě na Moravě se jí tak týkat nebude.

Naopak Lucie Charvátová si vedla velmi dobře. Zastřílela nad své poměry, po každé položce si dala jen 150 metrů navíc. Navíc využila vysokého startovního čísla a díky dobrému běžeckému času finišovala jako 29.

Biatlonistky dnes soupeřily i se sněhovými vločkami.

Z vítězství se radovala bezchybná Norka Marte Olsbuová Røiselandová. Jen o 4,5 sekundy druhá byla Němka Laura Dahlmeierová, která přitom musela na jedno trestné kolo. První letošní start jí tak vyšel znamenitě. Pódium uzavřela Paulína Fialková ze Slovenska.

V čele Světového poháru zůstává dnes devátá Dorothea Wiererová. Dosud druhá Kaisa Mäkäräinenová se po pěti chybách a 58. místě propadla až za Paulínu Fialkovou. Veronika Vítková je 32.

Dnešní medailistky: Zleva Laura Dahlmeierová, Marte Olsbuová a Paulína Fialková

Zajímavá čísla

• Marte Olsbuová Røiselandová vyhrála svůj první individuální závod Světového poháru v kariéře. Dosud byla třikrát třetí.
  • Laura Dahlmeierová se postarala o první pódium německých žen v letošní sezóně.
  • Paulína Fialková vystoupala už potřetí v sezóně a celkově počtvrté v kariéře na stupně vítězů.
  • Veronika Vítková se podesáté v řadě vešla v Novém Městě na Moravě do první dvacítky.
  • Tréninkový výpadek jako by nebyl znát na Lauře Dahlmeierové. Patřil jí nejrychlejší běžecký čas, čtvrtá nejrychlejší Kaisa Mäkäräinenová za ní zaostala o 12,5 sekundy.
  • Velmi svižně běžely Markéta Davidová (23. čas a ztráta 44,3 s) a Lucie Charvátová (24. čas a ztráta 45,3 s).
  • Veronika Vítková po 20. běžeckém čase v prvním kole figurovala v těch dalších na 62. a 51. místě. Celkově jí patřil 44. čas, za dvojicí Davidová a Charvátová zaostala zhruba o 20 sekund.
  • Nejrychleji střílela Dorothea Wiererová (46 s), ale dvakrát minula. Jen o sekundu pomalejší byla Kanaďanka Sarah Beaudryová, která však neudělala ani jednu chybu.
  • Lucie Charvátová si na střelnici počínala nejen neobvykle přesně, ale zároveň i rychle. Obě položky jí zabraly dohromady minutu, což znamenalo 43. čas.
  • České biatlonistky nastřádaly do Poháru národů 327 bodů, což stačilo na 9. místo. Celkově jsou osmé. Nejlepší dnes a zároveň poprvé v sezóně byly Němky (399 b).

Pro ženy pokračuje program v NMNM v sobotu v 17:00 stíhacím závodem. Stejná disciplína ve stejný den čeká i muže. Ti vyjedou v 15:00.