Vysočina Arena viděla při šampionátu žáků krkonošské úspěchy

26. února, 2018

V Novém Městě na Moravě vyvrcholila biatlonová sezóna žactva. Od pátku do neděle měly děti na programu štafety dvojic, závody s hromadným startem a sprinty. Sledovali jsme odhodlání, bojovnost, nadšení, radost i slzy či zmar. Zkrátka všechny tváře biatlonu. Úvodní dva závody se běžely volnou technikou a platilo při nich pravidlo společného mazání. Sprinty pak žáci a žákyně absolvovali klasicky, s individuální – klubovou – „mázou“. Celkem se ve Vysočina Areně bojovalo o 20 sad medailí.

Nejvýše vítězná štafeta žáků C z klubu Krkonoše Vrchlabí Matěj Kunčík, Petr Hák

Za chladného, větrného, ale slunečného počasí excelovali na šampionátu zástupci klubu SK Krkonoše Vrchlabí. Ti vyhráli všechny čtyři štafetové závody (!) a do sbírky přidali ještě tři individuální tituly. A nebýt školácké chyby s neoznačením lyží při sprintech, mohli si Krkonošští odvézt ještě o dva tituly více…

A pokud k úspěchům vrchlabských připočítáme ještě tři tituly jilemnické, zjistíme, že do oblasti Krkonoš putovala polovina všech zlatých medailí! Tři mistrovských tituly získaly také děti ze šumavského Sokola, na dva mistrovské tituly dosáhly Letohrad, Rover Praha a domácí SK NMNM. Jeden titul putuje na jižní Moravu zásluhou Střelky Brno.

Dva mistrovské tituly si z NMNM odvezla jilemnická Lucie Paulusové

V individuálních závodech byli nejúspěšnější Jan Semirád (C2) z Letohradu a Lucie Paulusová (C1) z Jilemnice, kteří vyhráli jak závod s hromadným startem, tak i sprint.

„Myslím, že závody proběhly relativně hladce. V rámci Jury jsme nejčastěji posuzovali špatný počet trestných kol. Sáhnout jsme ale také museli ke třem diskvalifikacím, z toho dvakrát za neoznačené lyže a jednou za nepovolené podání informace v zóně klidu. Řešili jsem také nezaviněná zdržení nebo přirážku za nevystřelené rány v průběhu štafet,“ upřesnil ředitel závodu Miroslav Handschuh.

Ani letohradský Jan Semirád nenašel v individuálních závodech přemožitele

Ve štafetách startovalo celkem 148 žáků, ve závodech s hromadným startem 185 a do sprintů vyběhlo 187 dětí. Mnohé žákyně a žáky C2 bude po sezóně čekat přestup do dorostenecké kategorie.

Výsledky Mistrovství České republiky v biatlonu žactva v NMNM 23. – 25. února 2018