Český Biatlon Český biatlon | CZECH BIATHLON UNION

Česká pojišťovna
Hamé
PSG
BMW CarTec Group
Meopta
Zdravotní pojišťovna MV ČR
DB Schenker
Alpine PRO
ATEX

Závody ve sprintu dnes startuje biatlonová část EYOF 2019

Biatlonové závody Evropského olympijského festivalu mládeže (EYOF) 2019 se v Bosně a Hercegovině roztočí už v úterý 12. února. V areálu Dvorišta ve Východním Sarajevu jsou na programu sprinty chlapců na 7,5 km od 10:00 hodin, dívky se na start závodu na 6 km postaví od 13:00 hodin. Do sprintů nastoupí 88 chlapců a 79 dívek včetně osmi českých nadějí.

Z českých reprezentantů vyběhne nejprve na trať Luděk Abrahám (startovní číslo 23), následovat budou Josef Kabrda (43), Jonáš Mareček (58) a Ondřej Mánek (86). V kategorie dívek bude mít startovní číslo 4 Bára Babánková, díle poběží Zuzana Doležalová (39), Renáta Trejbalová (58) a Tereza Grossmannová (66). Před dvěma lety v tureckém Erzurumu zvítězil ve sprintu chlapců současný juniorský reprezentant Vítězslav Hornig.

Renáta Trejbalová, Tereza Grossmannová, Bára Babánková a Zuzana Doležalová během přípravy ve Slovinsku

 

Český výběr se na EYOF připravoval téměř dva týdny ve slovinské Pokjuce. „Z počátku nám moc nepřálo počasí a sportovci si zvykali na vyšší nadmořskou výšku, ale pak se vše dostalo do normálních kolejí a v tréninku jsme udělali spoustu práce,“ říká vedoucí trenér české biatlonové výpravy na EYOF 2019 Jiří Václavík. „Ke konci pobytu už byly podmínky úplně idylické a mohli jsme se těšit i z přítomnosti velké hvězdy světového biatlonu.“ V Pokljuce se totiž na další část sezóny připravoval mistr světa a olympijský medailista Jakov Fak! „Celkově přípravu hodnotím velmi pozitivně. V Pokljuce jsme byli dostatečně izolovaní od všech chřipkových onemocnění.“

Hodně štěstí popřála českým dorostencům i legenda slovinského biatlonu Jakov Fak

 

Po pondělím tréninku navštívila část české výpravy večerní zápas Česko – Rusko 2:1. Už v průběhu dne se pak dařilo běžci na lyžích Mathiasu Vackovi, který na 10 km klasicky doběhl čtvrtý. Podle předpovědi počasí by mělo během úterý  v areálu Dvorišta sněžit.

Nástup české výpravy během slavnostního zahájení. Druhá zleva je Tereza Grossmannová…

 

Startovní listina sprintu chlapců na 7,5 km EYOF 2019

Startovní listina sprintu dívek na 6 km EYOF 2019 

 

Momentka z tréninku v areálu Dvorišta

Tomáš Hermann

Foto: Jakub Havel, Lukáš Dostál a Andrej Galica/SOV

Hry IX. letní ODM 2019

Předprodej na SP NMNM 2020

Fanshop Biatlon

Facebook