Závody ve sprintu dnes startuje biatlonová část EYOF 2019

12. února, 2019

Biatlonové závody Evropského olympijského festivalu mládeže (EYOF) 2019 se v Bosně a Hercegovině roztočí už v úterý 12. února. V areálu Dvorišta ve Východním Sarajevu jsou na programu sprinty chlapců na 7,5 km od 10:00 hodin, dívky se na start závodu na 6 km postaví od 13:00 hodin. Do sprintů nastoupí 88 chlapců a 79 dívek včetně osmi českých nadějí.

Z českých reprezentantů vyběhne nejprve na trať Luděk Abrahám (startovní číslo 23), následovat budou Josef Kabrda (43), Jonáš Mareček (58) a Ondřej Mánek (86). V kategorie dívek bude mít startovní číslo 4 Bára Babánková, díle poběží Zuzana Doležalová (39), Renáta Trejbalová (58) a Tereza Grossmannová (66). Před dvěma lety v tureckém Erzurumu zvítězil ve sprintu chlapců současný juniorský reprezentant Vítězslav Hornig.

Renáta Trejbalová, Tereza Grossmannová, Bára Babánková a Zuzana Doležalová během přípravy ve Slovinsku

Český výběr se na EYOF připravoval téměř dva týdny ve slovinské Pokjuce. „Z počátku nám moc nepřálo počasí a sportovci si zvykali na vyšší nadmořskou výšku, ale pak se vše dostalo do normálních kolejí a v tréninku jsme udělali spoustu práce,“ říká vedoucí trenér české biatlonové výpravy na EYOF 2019 Jiří Václavík. „Ke konci pobytu už byly podmínky úplně idylické a mohli jsme se těšit i z přítomnosti velké hvězdy světového biatlonu.“ V Pokljuce se totiž na další část sezóny připravoval mistr světa a olympijský medailista Jakov Fak! „Celkově přípravu hodnotím velmi pozitivně. V Pokljuce jsme byli dostatečně izolovaní od všech chřipkových onemocnění.“

Hodně štěstí popřála českým dorostencům i legenda slovinského biatlonu Jakov Fak

Po pondělím tréninku navštívila část české výpravy večerní zápas Česko – Rusko 2:1. Už v průběhu dne se pak dařilo běžci na lyžích Mathiasu Vackovi, který na 10 km klasicky doběhl čtvrtý. Podle předpovědi počasí by mělo během úterý  v areálu Dvorišta sněžit.

Nástup české výpravy během slavnostního zahájení. Druhá zleva je Tereza Grossmannová…