Česká štafeta žen potěšila nadějným výkonem i šestým místem

13. ledna, 2018

Výborný výkon podaly české biatlonisty v dnešních štafetách na 4x 6 km V. kola Světového poháru, v německé Ruhpoldingu obsadilo kvarteto Jessica Jislová, Markéta Davidová, Eva Puskarčíková a Veronika Vítková šesté místo! Dvě nejmladší členky týmu Jessica Jislová a Markéta Davidové držely na svých úsecích třinácté místo. Eva Puskarčíková poskočila na deváté místo a Veronika Vítková finišovala na konečné šesté pozici! V tom výkonu byla velká naděje! České biatlonistky dobře střílely, když jen 7x dobíjely, slušně si počínaly i v rychlosti střelby, celkově jim patřilo šesté místo s odstupem 43 sekund na první Italky (0+3). Na trati pak byly osmé nejrychlejší se ztrátou 1:16 minuty na Norky. V těsném dojezdu vyhrály domácí Němky před Itálií a Švédskem.

Jessica Jislová štafetu rozjížděla

„Jsme velice spokojení. Široké pódium, myslím, holkám sluší, odvedly maximum. Štafeta byla složená tak, aby pořadí gradovalo. A jsem rád, že náš předpoklad se potvrdil,“ řekl k výkonu české čtveřice trenér Zdeněk Vítek.

RUHPOLDING – výsledky štafet žen na 4x 6 km V. kola SP

...a Veronika Vítková finišovala. Její závěrečné stojka byla excelentní. Zvládla ji za 24 sekund a bezchybně

…a Veronika Vítková finišovala. Její závěrečné stojka byla excelentní. Zvládla ji za pouhých 24 sekund a bezchybně. byla to druhá nejrychlejší stojka na závěrečném úseku.