Po II. kole ČP v Bystřici zůstávají neporažení Lukáš Kulhánek a Pavla Schorná

25. června, 2018

Areál Bedlina v Bystřici pod Hostýnem se od pátku 22. června do neděle 24. června stal dějištěm II. kola Českého poháru v letním biatlonu. Sobotních závodů s hromadným startem se v kategoriích žactva, dorostu a dospělých zúčastnilo 429 sportovců, do nedělních sprintů nastoupilo dokonce 434 závodníků. „Mám radost, že jsme po oba závodní dny nemuseli řešit žádný problém. I nové terče fungovaly výborně,“ řekl s úlevou v hlase ředitel závodu a člen Výkonného výboru pro letní biatlon Českého svazu biatlonu Vojtěch Zicháček.

Lukáš Kulhánek z KB Krkonoše

Celkem v osmi z 18 kategorií (od žákyň A po muže C) jsme v Bystřici pod Hostýdem poznali dvojnásobné vítěze. V sobotu i v neděli na nejcennější zlatý kov dosáhli: Lukáš Kulhánek (žáci B – KB Krkonoše), Tereza Schejbalová (žákyně C – KB Trefa), Lenka Bártová (dorostenky A – Staré Město p/L), Veronika Novotná (dorostenky B – Staré Město p/L), Pavla Schorná (ženy A – Staré Město p/L), Simona Elvy (ženy B – Kapslovna), Eva Štěpánková (ženy C – Beroun) a Lukáš Majer (junioři – Kapslovna). Tento výčet současně znamená, že Lukáš Kulhánek a Pavla Schorná nebyli během této sezóně v závodech Českého poháru ještě poraženi!

Pavla Schorná ze Starého Města pod Landštejnem

Podle počtu vítězství byli z klubů nejúspěšnější závodníci ze Starého Města pod Landštějnem, kteří zvítězili dohromady desetkrát. Šest vítězství má na kontě Kasplovna. Tři krát zvítězil zástupci klubů SK Rover Praha, KB Krkonoše a KB Trefa. Po dvou vítězství mají Beroun, Břidličná a Střelka Brno, jednou vyhráli sportovci z Bělé pod Pradědem, Halenkovic, Klecan, SKP Harrachov a SKP Kornspitz.

V souběžně probíhajícím Akademickém mistrovství České republiky v letním biatlonu se dvojnásobnými šampióny stali Dita Hořínková a David Tolar.

Třetí kolo Českého poháru v letním biatlonu bude hostit nový Areál Hraběnka v Jilemnici. Do Podkrkonoší sportovci zavítají počátkem září, a to 7. – 9. 9. 2018.

Žákyně B na trati závodu s hromadným startem

Výsledky II. kola Českého poháru v letním biatlonu, Bystřice p/H 23. – 24. 6. 2018