Větrná štafeta se mužům v Hochfilzenu vůbec nepovedla. Výsledkem je 18. místo

10. prosince, 2017

Vítr obsadil sám sebe do hlavní role štafetového závodu a reprezentanti nebyli, alespoň co se výsledku týká, na tuto změnu připraveni. Příběh české štafety se začala psát hned na úvodní položce. Michal Šlesingr byl jedním ze šesti mužů prvního úseku, který musel na trestné kolo. Češi tak hned na úvod ztratili minutu a běželi na 22. místě. Předávali pak na 18. pozici. I přes mírné zlepšení na 2. a 3. úseku osmnáctí nakonec proběhli i cílem. Jestliže Češi zaznamenali jeden ze svých historických neúspěchů, dějiny přepisovala také Belgičané.

Za takových podmínek se odehrávala štafeta mužů v Hochfilzenu...

Za takových podmínek se odehrávala štafeta mužů v Hochfilzenu…

Poprvé v historii totiž byli na jakékoliv předávce v čele závodu! A pozor, belgický trpaslík díky legionářům Michaelu Roeschovi (Německo) a Florentu Claudeovi (Francie) trápil soupeře až do půlky závodu, kdy „Belgičané“ drželi druhé místo jen půlminuty za vedoucí Nory… A jak to dopadlo na stupních vítězů? Zvítězili tedy Norové, druzí Němci ztratili téměř dvě minuty a třetí Francouzi zaostali i více než dvě a půl minuty! Belgičané nakonec doběhli šestnáctí, poprvé v historii před českou štafetou…

Michal Šlesingr už zažil lepší štafetové časy...

Michal Šlesingr už zažil lepší štafetové časy…

Jak své vystoupení viděli čeští reprezentanti?
Michal Šlesingr:
„Vítr byl hodně proměnlivý, sílil a slábl v průběhu jedné položky i mezi ranami. Střelba je pak za takové situace hodně náročná. Ale skutečností je, že řada závodníků to zvládla mnohem líp. Není se a co vymlouvat.“

Ondřej Moravec:
„Bylo to hodně o štěstí. Z tohoto pohledu mě mrzí zejména ležka. Kdybych ji dal pět na pět, mohl jsem v klidu odjet. Jenže jsem musel dobíjet, v tom ale přišel silný poryv, zvedl se sníh a na výstřel jsem musel nekonečně dlouho čekat. Prostě jsem chyboval a štěstí mě pustilo.“

Adam Václavík:
„Přemýšlím, zdali jsem někdy za takových podmínek vůbec střílel, přesto jsem to měl zvládnout bez trestného kola. Bohužel s přibývajícím časem se mi čím dále více třásly nohy, a bylo skoro nemožné zamířit…“

Michal Krčmář:
„Vůbec k tomu nemám slov. Strašně se za svůj výkon stydím. Asi jsme dnešním vystoupením jen podtrhli to, v jakém stavu se nacházíme.“

Michal Krčmář svoje rozpoložení vyjádřil přesně...

Michal Krčmář svoje rozpoložení vyjádřil přesně…

Česká štafeta pod statistickým drobnohledem
MUŽI 4×7,5 km – 18. místo odstup 6:46,9 / střelba 5+20

Michal Šlesingr
Pořadí na předávce 18., odstup +2:33,8 min, celkový čas 23:02,6 (18.), běžecký čas 18:40,1 (na úseku 9.), střelba vleže 1+3/vstoje 1+3 se ztrátou na úseku 1:25,0 min (25.)

Ondřej Moravec
Pořadí na předávce 11., odstup +3:17,9 min, celkový čas 21:22,9, běžecký čas 18:24,5 (14.), střelba vleže 0+1/ vstoje 0+1 se ztrátou na úseku 40,0 s (13.)

Adam Václavík
Pořadí na předávce 11., odstup +4:51,2 min, celkový čas 22:05,4 (na úseku 15.), běžecký čas 18:03,3 (6.), střelba vleže 0+3/vstoje 1+3 se ztrátou na úseku 1:38,0 min (24.)

Michal Krčmář
Pořadí v cíli 18., odstup +6:45,9 min, celkový čas 21:37,4 (17.), běžecký čas 17:55,2 (14.), střelba vleže 0+3/vstoje 1+3 se ztrátou na úseku 56,0 min (13.)