Výrazná česká stopa na Mistrovství Bavorska v letním biatlonu

19. června, 2018

Závodníci z Klubu biatlonu Staré Město pod Landštejnem startovali na Mistrovství Bavorska v letním biatlonu, které proběhlo ve středisku Arber – Hohenzollern známém z pořadatelství zimních závodů IBU Cup. Sportovci ze srdce České Kanady vybojovali na německé straně Šumavy ve všech kategoriích celkem 29 medailí (18-6-5). Mezinárodního bavorského šampionátu se zúčastnilo i několik závodníků z Elánu Zruč, kteří získali pět medailí (0-3-2). Na úvodním snímku jsou vítězky štafet dorostenek Veronika a Aneta Novotných a Lenka Bártová.

Díky našim výsledkům jsme byli pozváni i k účasti na německém mistrovství. Toho si velmi ceníme,“ říká František Schorný. „Určitě se zúčastníme vzduchovkového šampionátu pro žactvo, dorost a juniory koncem července. Bohužel druhý německý šampionát vypsaný jak pro vzduchové tak malorážné zbraně koliduje s českým šampionátem žactva, který hostíme u nás ve Starém Městě.“

Pavla Schorná je mezi ženami trojnásobnou mistryní Bavorska

V Arberu také František Schorný, společně se synem Lubošem, členem komise letního biatlonu Českého svazu biatlonu, vedli jednání s celostátním německým referentem pro Target Sprint a letní biatlon Frankem Huebnerem. „Cílem je bližší spolupráce obou zemí v uvedených disciplínách,“ upřesnil František Schorný.

Vítězná štafeta starších žáků: Ondřej Poledník, Ondřej Pokorný a Jindřich Koutný