AKTUALITY
Ve stíhacích závodech IBU Cupu bojovali Václavík a Hornig o Top Ten, ale pak přišly stojky…
17. prosince, 2022

Ještě v polovině stíhacího závodu IBU Cupu v italském Ridnaunu mohl Adam Václavík snít o umístění na stupních vítězů, nebo alespoň mezi nejlepšími šesti. Po dvou ležkách měl na kontě nulu, běžel sedmý a soupeře před sebou na dohled. Při střelbě vstoje ale trefil jen polovinu z 10 terčů. V součtu 750 metrů navíc. Vítězslav Hornig držel po třech položkách 9. místo, když do té doby minul pouze jeden terč na úvodní ležce, ovšem při závěrečné položce dvakrát chyboval a skončil 12. v pořadí.

Zlepšení tak zaznamenali pouze Mikuláš Karlík z 39. na 29. příčku a junior Josef Kabrda z 60. pozice na 48. místo v cíli.
V kategorii žen se českým barvám nedařilo zejména na střelnici. Tereza Vinklárková ztratila po sedmi střeleckých neúspěších pět míst a obsadila 37. příčku. Tereza Jandová chybovala dokonce desetkrát a bylo z toho až 53. pořadí v cíli.
Vyhráli Norové Mats Oeverby a Maren Kirkeeideová.

Pohledem trenéra
Aleš Ligaun
„Mám hodně rozpolcené pocity. Na to, z jakých pozici kluci vyráželi do závodu a jak si počínali v jeho první polovině, se to ve výsledku moc nepovedlo. Teď tedy mluvím o Adamovi a Víťovi. Bohužel u Adama to je stále stejná písnička. Nedokáže v průběhu závodu udělat práci, kterou jinak dobře umí, a která by přinesla výsledkové ovoce. Vždy tam je o chybu, dvě navíc, než by tam mělo být. Víťa potřebovalo při závěrečné položce více klidu, více koncentrace, aby mohl bojovat o osmé místo. Věřím, že kluci se do neděle z chyb poučí.
Mikuláš Karlík má před sebou hodně práce na střelbě. Dnes ale ukázal, že by to mohlo jít dobrým směrem. Také Josef Kabrda má za sebou solidní závod a jako junior zvládal tempo mužů.
Holky se dnes netrefovaly a snad to v neděli v hromadném závodě vezmou za lepší konec. Terka Vinklárková udělala pět chyby vleže, a to je prostě špatně. Tereza Jandová zápasí už od Idre s bolestmi holení a ve stíhačce ji to trápilo už od startu. Rozumím tomu, že pak není v pohodě.“

Výsledkový servis
Další program IBU Cupu v Ridnaunu
Neděle 18. 12.
10:30 – Hromadný start mužů 60
13:15 – Hromadný start žen 60
Tomáš Hermann
Foto: Aleš Ligaun a Český biatlon