Další neúspěch české smíšené dvojice. Krupčík s Vítkovou byli v Soldier Hollow 17.

17. února, 2019

Hodně nepovedené představení mají za sebou Tomáš Krupčík a Veronika Vítková. Dnešní závod smíšených dvojic v americkém Soldier Hollow se pro ně vyvíjel špatně od samotného začátku, kdy musel Krupčík na trestné kolo. Střelecká forma bohužel opustila i Vítkovou, a tak se český pár krčil až na 17. místě. Vyhrála favorizovaná Itálie.

Závod ve zkratce

Hned 13 biatlonistů odstartovalo závod smíšených dvojic čistou střelbou. To bohužel nebyl případ Tomáše Krupčíka, který se nedokázal vyhnout jednomu 75metrovému trestnému kolu. Velké zlepšení nepřinesla ani druhá strojka, Krupčík musel třikrát dobíjet a předával až jako 21. z 22, ztráta na čelo byla více než minutová.

Nebyl to od Křupase povedený začátek

Ani Veronika Vítková dnes nezačala dobře. I ona musela na ležce využít tři náhradní náboje a klesla na poslední místo. S jedním dobíjením vestoje se následně posunula na 20. příčku. Manko na nejlepší už se ovšem přehouplo přes dvě minuty.

Ani Verča si na střelnici nepočínala tak dobře jako v minulých závodech

Druhý úsek vyšel Krupčíkovi mnohem lépe. Dobíjel jen jednou, při střelbě vestoje, a předával Vítkové do závěrečného úseku jako 17.

Vítková musela také dobíjet na stojce, a to dvakrát, ale na 17. příčce české dvojice už se nic nezměnilo. Češi ztratili na vítězné Italy tři minuty a 45 sekund.

I dnes byl v akci již legendární tyrannosaurus

Itálie se radovala vůbec z první medaile v této disciplíně. Silná sestava Lukas Hofer a Dorothea Wiererová si vyšlápla i na tradičně silné Rakousko, které se muselo spojit s druhým místem. Třetí skončila Francie.

Lukasi Hoferovi v tuto chvíli asi záviděl nejeden muž

Zajímavá čísla

• Vítězná Itálie byla nejrychlejší na trati, na druhé Norsko měla náskok 11 sekund.
  • Mezi ženami byla nejrychlejší Dorothea Wiererová, mezi muži Lukas Hofer o tři desetiny sekundy podlehl Erlendu Bjøntegaardovi.
  • Česko zaznamenalo 16. čas s mankem minuty a 47 sekund na Itálii. Nejlepší dílčí výsledek zaznamenal na třetím úseku 11. nejrychlejší Tomáš Krupčík.

Druhá půlka závodu sedla Křupasovi mnohem líp

• Ve střelbě měli Češi až 19. čas, stříleli o dvě minuty pomaleji než Rakušané. Ti byli s dvěma využitými náhradními náboji nejpřesnější dvojicí.
  • Naopak Češi museli dobíjet 13krát, hůře na tom byli jen Kazaši (14) a Bulhaři (16).
  • Nejlepším biatlonistou v součtu obou úseků byl Simon Eder, který o 7,6 sekundy zdolal Estonce Reneho Zahknu.
  • Tomáš Krupčík se po 21. čase na prvním úseku zvedl a na tom druhém byl devátý nejlepší.
  • Mezi ženami porazila Dorothea Wiererová o 10,9 sekundy Julii Simonovou.
  • Veronika Vítková obsadila na prvním úseku 18. místo, na tom druhém pak 15.

Při premiéře 18. místo, teď 17. Verča zatím smíšeným dvojicím nepřišla na chuť

Světový pohár v americkém Soldier Hollow uzavře smíšená štafeta, která se pojede od 22:05 našeho času.