Krčmář bere ze stíhačky v Hochfilzenu 24. příčku. Moravec je skokanem závodu

15. prosince, 2018

S rozdílnými pocity budou hodnotit stíhací závod v Hochfilzenu Michal Krčmář a Ondřej Moravec. Zatímco Krčmář se propadl z 20. místa na 24., tak Moravec poskočil z 57. příčky až na 28.

Závod ve zkratce

Sběratelem jedniček byl ve stíhacím závodě mužů v rakouském Hochfilzenu Michal Krčmář. Jednu chybu udělal na všech střeleckých zastávkách krom té druhé, kterou zvládl čistě. Navíc na střelnici opět trávil dost času. Krčmář finišoval jako 24.

I v pátém závodě této sezóny dojel Michal Krčmář do cíle jako nejlepší z Čechů.

Po tom, co se Michal Šlesingr raději rozhodl šetřit síly před štafetou, byl na startu už jen jeden český biatlonista. Ondřej Moravec vyrážel do závodu s číslem 57, ale už od začátku předjížděl jednoho soupeře za druhým.

Po třech nulách patřila Moravcovi 29. pozice. Ještě výraznější posun znemožnila jedna nepřesnost na závěrečné stojce, po které zkušený závodník skončil na 28. příčce.

Ondřej Moravec po závodě dlouho pročítal seznam biatlonistů, které dnes přeskočil.

Čisté konto na rozdíl od Moravce udržel Martin Fourcade, který se raduje z druhého vítězství v sezóně. Na stupních vítězů ho doplnili druhý Němec Arnd Peiffer a a v životním závodě třetí Nor Vetle Christiansen. Šest trestných kol musel objet Johannes Thingnes Bø, který tak klesl z prvního místa na deváté.

Bø nadále zůstává v čele Světového poháru, druhý Fourcade zaostává po Hochfilzenu o 57 bodů. Na 14. příčce aktuálně figuruje Krčmář a účasti v hromadném startu v Novém Městě na Moravě se blíží i 27. Moravec. Na potřebné 25. místo mu schází 10 bodů.

Muže uprostřed poznáváme.

Zajímavá čísla

• Martin Fourcade vyhrál v Hochfilzenu už popáté v kariéře. Celkově se jeho počet triumfů v závodech Světového poháru rozšířil na číslo 72.
  • Třetí Vetle Christiansen si vylepšil osobní maximum, kterým bylo do dnešního dne 8. místo ze stíhačky v Kontiolahti v sezóny 2016/17.
  • Michal Krčmář se i v pátem závodě letošní sezóny postaral o nejlepší český výsledek.
  • Johannes Thingnes Bø byl opět nejrychlejší na trati, najel 5, resp. 6 sekund na Rakušany Juliana Eberharda a Simona Edera.
  • Michal Krčmář za Norem s 25. bežeckým časem zaostal o 41,3 sekundy, 31. Ondřej Moravec byl o dalších 8 sekund pomalejší.
  • Ondřej Moravec dnes dokázal střílet nejen přesně, ale i celkem svižně. Jedna položka mu zabrala v průměru 26,5 sekundy. Vyhlášenému rychlíkovi Ederovi se s celkovým časem střelby přiblížil na jedinou sekundu.
  • Naproti tomu Michal Krčmář zaznamenal 50. střelecký čas z 56 startujících. Střílel o 16 sekund pomaleji než Moravec.
  • Po odečtení odstupu ze sprintu byl dnes nejlepší Vetle Christiansen, o 13,9 sekundy za ním zaostal krajan Tarjei Bø.
  • Na 15. příčce v pořadí čistých časů ve stíhačce figuruje Ondřej Moravec. Na Christiansena ztratil 45,6 sekundy.

Příští závod

Světový pohár v Hochfilzenu vyvrcholí pro muže v neděli ve 14:00 štafetou. Stejná disciplína čeká v 11:15 i na ženy.