Vítková se dere vzhůru. Ve stíhačce v Hochfilzenu skončila 14.

15. prosince, 2018

Forma Veroniky Vítkové jde nahoru. Jediná česká reprezentantka na startu stíhacího závodu poskočila z 25. příčky až na 14. Třetí výhru v sezóně oslavila Kaisa Mäkäräinenová.

Závod ve zkratce

Pro Veroniku Vítkovou nezačal stíhací závod úplně šťastně. Ideální podmínky ke střelbě využilo 32 biatlonistek z 55 k čistému kontu, jenže česká reprezentantka musela na jedno trestné kolo.

Vítková tak klesla na 32. místo. Na zbývajících položkách ale nechybovala a posunovala se vzhůru. Po čtvrté střelbě patřilo Češce v 15. místo, v cíli po úspěšně zvládnutém finiši proti Švédce Öbergové dokonce 14. Polepšila si tak o 11. příček a raduje se z nejlepšího výsledku v letošní sezóně.

Veronika Vítková jela v poslední metrech opravdu „podlahu“.

Třetí výhru v aktuálním ročníku bere i přes tři chyby Kaisa Mäkäräinenová, která v závěrečném kole překonala Polku Moniku Hojniszovou a Slovensku Paulínu Fialkovou. Zatímco Fialková mohla být nadmíru spokojená s druhou příčkou, tak Hojniszová spadla až na čtvrté místo. Na stupně vítězů se díky dobrému běhu dostala Dorothea Wiererová. Ta zároveň zůstává v čele celkové hodnocení Světového poháru.

Těmto dvěma biatlonistkám patří dnešní dne.

Zajímavá čísla

• Kaisa Mäkäräinenová oslavila 26. výhru ve Světovém poháru, z toho 3. v Hochfilzenu.
  • Finka zaznamenala 6. běžecký čas, což zřejmě vyplynulo z její taktiky. V závěrečných dvou kolech, kdy to nejvíc potřebovala, byla nejrychlejší.
  • Celkově nejlepší běžecký čas měla Anastasia Kuzminová, která na Mäkäräinenovou najela 10,5 sekundy.
  • Veronika Vítková oproti předchozím závodům dobře stupňovala své běžecké tempo. Začala 31. časem v prvním kole a skončila 22. časem v závěrečném okruhu. Za nejrychlejší Slovenkou zaostala o 58 sekund.
  • Česká reprezentantka zajela v Hochfilzenu svůj nejlepší závod od sezóny 2013/14, kdy dojela rovněž ve stíhačce čtvrtá.
  • Na střelnici dnes řádila mladá Francouzka Julia Simonová. Na jednu položku potřebovala průměrně 22 sekund. Tímto způsobem získala půl minuty na běloruskou soupeřku Kryukovou, která střílela rovněž se dvěma chybami.
  • O 34 sekund pomaleji než Simonová střílela Veronika Vítková. Nejvíc ji zdržela úvodní ležka, na které strávila 33 sekund.
  • Kdyby se dnes nepočítaly rozestupy ze sprintu, tak by vyhrála Italka Federica Sanfilippová o 5,8 sekundy před Paulínou Fialkovou a o 11,6 sekundy před Anastasií Kuzminovou.
  • Veronice Vítkové by v takovém pořadí patřila 11. příčka s mankem 43,2 sekundy na Sanfilippovou.

Ještě dnes ve 14:45 se v Hochfilzenu jede stíhací závod mužů. Pro ženy bude závodní program pokračovat v neděli v 11:15 první letošní štafetou.