Aktualizace příloh pravidel EFG

08. února, 2017

Po jednání technické komise a semináře technických delegátů byly provedeny dílčí úpravy příloh pravidel pro soutěže ČP E, F, G. Všechny jsou zveřejněny v sekci domácích soutěží / pravidla. Jednotlivé změny se týkají zejména následujících bodů přílohy E:

• V bodě 1.6 byl odstraněn bod upravující penalizaci za předčasný start do maximálně tří sekund před časem daným startovní listinou. Nově je upraveno pravidly.
  • Byla přidána přirážka za porušení ustanovení o odložení holí.
  • Byla upravena tabulka délek tratí a počtu střeleb v letním biatlonu v kategoriích dorostenci A, dorostenky A, které se sjednocují s délkami tratí pro dorost B, a dále se sjednocuje se počet střeleb na 4 a 2.
  • Byla upravena tabulka štafet u žactva v letním biatlonu na 1km a L všichni, dorost 3×2, junioři+senioři 3x3km
  • Sjednocena byla povinnost vybavit zbraň nosnými řemeny a nosit zbraň od stojanu na střelecký stav na zádech pro všechny kategorie mimo kat. žactva A
  • Pro snadnější orientaci byla přidána tabulka ročníků narození a věkových kategorií pro období 2017-2020.