Bronzové období Veroniky Vítkové pokračuje i v Oslu!

12. února, 2015

Ani z VIII. kola Světového poháru nebudou čeští biatlonisté odjíždět s prázdnou. Veronika Vítková ve vytrvalostním závodě na 15 km bezchybně střílela a vybojoval skvělé třetí místo za vítěznou Kaisou Maekaeraeinenovou z Finska a Běloruskou Darjou Domračevovou. Dařilo se také Gabriela Soukalové, která dosáhla  na devátou příčku, když na kontě měla jen jednu chybu ze třetí zastávky na střelnici.  Veronika Vítková postoupila na třetí místo průběžného pořadí SP, protože Valj Seměrenková z Ukrajiny dnes nebodovala, resp. po špatné střelbě ze závodu odstoupila. Gabriela Soukalová už je v SP sedmá!

Sníh a energie
Veronika Vítková neměla zpočátku ani sílu se ze svého výsledku radovat. „Bylo to strašně těžký,“ ulevila si nejprve. „Na trati mi to nešlo, bolelo to, trápila jsem se. Sníh se neustále měnil, chvíli byl skluzný, chvíli brzda. To mi ubíralo hodně energie,“ vysvětlovala.

Pohlídaná střelba
O to více se zaměřila na střelbu, se kterou se v této sezónu trochu pere. „Střílela jsem o něco pomaleji než obvykle. Každou ránu jsem si hlídala. A vyplatilo se to,“ dodala už o něco radostněji. „Vítr naštěstí nefoukal moc silný a mlha z nástřelu se před startem rozpustila. To mi udělalo radost.“

Sběratelka třetích míst
V individuálních závodech nyní sbírá třetí místa. Třetí byla v Ruhpoldingu v závodě s hromadným startem, třetí doběhla v NMNM ve sprintu a nyní ji třetí místo vyneslo i třetí pozici v průběžné klasifikaci Světového poháru. „Určitě jsem si zpravila chuť po stíhačce ve Vysočina Aréně. Ten závod mě dost mrzel.  Ale teď už je definitivně za mnou,“ připomněla okamžiky, kdy jí do terče mířila Němka Hilldebrandová.

CER_8818

Třetí místo v dnešním individuálním závodě na Holmenkollenu vyneslo Veroniku Vítkovou současně na třetí příčku průběžné klasifikace SP. (c) Český biatlon, Michal Červený

Nedostižné Kaisa s Darjou
Dnes ji porazili pouze dvě největší hvězdy světového ženského biatlonu Kaisa a Darja. Obě jsou také před Veronikou Vítkovou v průběžné klasifikaci Světového poháru. „Pokud zajedou svůj standard, nebo dokonce nad standard, jako dnes Kaisa, tak se s nimi moc závodit nedá. Jsou prostě někde jinde,“ řekla na adresu dvou elitních biatlonistek. „Pro nás ostatní biatlonové smrtelnice je pak hodně těžké se prosadit.“

Další body
Na body dnes dosáhly také Barbora Tomešová, která po střelbě  0-2-0-1 obsadila 31. pozici, Eva Puskarčíková, jež v závodě střílela 1-2-0-0 skončila 34. Pouze Jitka Landová zůstala v cíli na první nebodovaná příčce, tedy jako 41. v pořadí, a to při střelbě 1-1-0-2.