Mezinárodní úspěchy biatlonistů ze Starého Města pod Landštejnem

06. října, 2017

Na sklonku září proběhlo Mistrovství Slovenska v letním biatlonu, které hostila Revúca v Bánskobystrickém kraji. Na vlastní náklady se šampionátu zúčastnila i skupina závodníků se z Klubu biatlonu Staré Město pod Landštejnem. Na programu byly sprinty a vytrvalostní závody. Sportovcům z „České Kanady“ se na středním Slovensku dařilo, získali celkem 17 medailí: 10 zlatých – 2 stříbrné – 5 bronzových. Mezinárodní punc slovenskému mistrovství dodala navíc účast i maďarských závodníků.

„Zejména v sobotu dopoledne silně pršelo a vzhledem k tomu, že pršelo i v předchozích dnech, tratě byly rozbahněné, na samé hranici regulérnosti,“ přibližuje podmínky František Schorný šéf Klubu ze Starého Města. „Pořadatelé poté vysypali tratě pilinami, takže v neděli byly podmínky podstatně lepší. Navíc ubylo i deště.“

Veronika Novotná na tratu Mistrovství Slovenska v letním biatlonu

Dvojnásobnými mistry Slovenska jsou:
Aneta Novotná – žákyně B (na úvodním snímku)
Lenka Bártová – žákyně C
Luboš Schorný – muži B

Mistry Slovenska se dále stali:
Jindřich Koutný – žáci A (vytrvalostní závod)
Ondřej Poledník – žáci B (vytrvalostní závod)
Jindřich Poledník – žáci C (sprint)
Štěpán Pokorný – dorostenci A (vytrvalostní závod)

Jindřich Koutný se blíží na střeleckou položku

Další medailová umístění závodníků KB Staré Město pod Landštejnem:
Ondřej Poledník – žáci B, stříbro (sprint)
Jindřich Poledník – žáci C, bronz (vytrvalostní závod)
Veronika Novotná – žákyně C, bronz (sprint)
Marek Liščák – dorostenec A, stříbro (vytrvalostní závod)
Ondřej Mikulášek – junior, bronz (sprint i vytrvalostní závod)
Karolína Daverná – juniorka, bronz (sprint)

Lenka Bártová na nejvyšším stupni, Aneb tradiční pohled na úspěšnou žákyni ze Starého Města p/L

A ještě jedna zajímavost závěrem. Klub ze Starého Města pod Landštejnem má ve svém středu zřejmě nejlepší žákovskou sportovkyni pro rok 2017. Lenka Bártová se totiž může pyšnit neuvěřitelně úspěšnou bilancí! Více už František Schorný: „V kategorii žákyň C je Lenka trojnásobnou mistryní České republiky, dvojnásobnou mistryní Německa, dvojnásobnou mistryní Slovenska a na víc se stala i vítězkou republikového žebříčku Českého poháru v letním biatlonu!“ Unikátní sbírka!