Michal Krčmář posedmé v Top Ten! Dnes na 20 km osmý!

20. ledna, 2017

Po sedmé v této sezóně, a to znamená, že průměrně v každém druhém závodě (!), doběhl Michal Krčmář v elitní desítce. Přesně tak tomu bylo i v pátečním vytrvalostním závodě mužů na 20 km v italské Anterselvě, ve kterém český reprezentant obsadil osmé místo! Minul pouze jeden terč v závěrečné položce. Bodoval ještě 40. v pořadí Jaroslav Soukup. Ostatním českým závodníkům se nedařilo, a to zejména na střelnici. Ondřej Moravec obsadil 57. příčku, Adam Václavík skončil 70. v pořadí a Michal Šlesingr doběhl dokonce až na 85. pozici ze 105 startujících. Vyhrál Anton Šipulin z Ruska před Martinem Fourcadem z Francie a Ukrajincem Sergejem Semenovem. Z celého startovního pole pouze Slovinec Lenart Oblak střílel bezchybně, ale protože měl na trati až 98. čas skončil pětatřicátý.

Michal Krčmář zvolil podle svých slov rozumné tempo, aby ve vysoké nadmořské výšce vydržel se silami co nejdéle. Díky bezchybné střelbě se neustále posouval kupředu. Po první položce byl 19., po druhé už osmý a po třetí čtvrtý! V závěrečné stojce ale jeden terč minul a klesl na desáté místo. Dobrým finišem, v závěrečném kole byl devátý nejrychlejší, se posunul na konečnou osmou příčku. Ve Světovém poháru stále drží krásnou 11. příčku!

Michal Krčmář je bojovník. V závěrečném kole dnes porazil dva soupeře. Němce Peiffera dokonce jen o šest desetin sekundy. Pomohl i tento finiš

Michal Krčmář je bojovník. V závěrečném kole dnes předběhl dva soupeře. Němce Peiffera dokonce jen o šest desetin sekundy. Pomohl i tento finiš

Muži – vytrvalostní závod na 20 km

Michal Krčmář
8. místo, odstup 1:29,8 min., střelba – 0-0-0-1, 17. běh (+1:43,9 min.), 49. střelba (+26,0 s)
“Dnešní výsledek určitě beru. Já totiž se s oběma stojkami hrozně pral. Nevím, jestli to bylo únavou nebo něčím jiným, ale ty stojky byly strašně vybojované. Ve výsledku jsem se střelbou maximálně spokojený. Na trati to však nebylo úplně ono, i když naštěstí v posledním kole jsem ještě mohl docela zabrat. Rozjel jsem to dneska hlavou, abych se úplně nevydal a nechytil potom K.O. Takže u mě převažuje spokojenost.”

Jaroslav Soukup bodoval 40. místem a vylepšil tak svoji 97. příčku z vytrvalostního závodu v Oestersundu.

Jaroslav Soukup
“Poznal jsem, že tady v té výšce je to opravdu hodně těžké, náročné. Mrzí mě ta jedna chyba vleže. Ránu jsem spustil pozdě, terč jsem přejel. Celkově jsem se ale snad střelecky srovnal. Čtyřicáté místo není na velké vyskakování, ale je to bod a určitě mám lepší pocit, než z mých předchozích výsledků.“

Ondřeje Moravce nezastihl vytrvalostní závod v dobré běžecké ani střelecké pohodě

Ondřej Moravec

Adam Václavík

Hned za cílem se snažil Michal Šlesingr na dnešní "závod nezávod" zapomenout

Hned za cílem se snažil Michal Šlesingr na dnešní “závod nezávod” zapomenout

Michal Šlesingr
“No, tak to byl takový závod nezávod. Na trati jsem se cítil poměrně dobře, ale na střelnici jsem měl problémy. První tři kola jsem rozjel slušně, ale pak jsem poznal, že s tím svým střeleckým výkonem budu odsouzený k tomu, zůstat někde na chvostu. Proto jsem zvolil takové tempo, abych se spíše vyjel a pošetřil síly na štafety.”

Výsledky vytrvalostního závodu mužů na 20 km

Průběžné pořadí Světového poháru 2016/2017

Pořadí Poháru národů

České vlajky vlály v Jižním Tyrosku na tribuně i kolem trati

České vlajky vlály v Jižním Tyrosku na tribuně i kolem trati. Fanouškům ale udělala radost jen Michal Krčmář

Náš komentář:
Českým biatlonistů se dnes nedařilo. Tradiční opory, Ondřej Moravec a Michal Šlesingr, skončily v šesté resp. v deváté desítce výsledkové listiny. Poprvé po Novém roce nebodoval ani Adam Václavík. Česká reprezentace má však v této sezóně také Michala Krčmáře, který opět v pravý okamžik tým podržel a splnil tak přání trenérů – umístěné v elitní desítce. To může znamenat spokojenost, ale dnes spíše částečnou. Věřme, že výsledek z vytrvalostního závodu jde na vrub obtížné aklimatizace na vysokou nadmořskou výšku a zítra ve štafetách už bude forma českých reprezentantů o poznání lepší. V Poháru národů totiž na českým tým útočí zatím sedmí Ukrajinci. Dnes stáhli náskok o 50 bodů a na šestý český výběr ztrácí už jen 12 bodů.