Nejúspěšnějším účastníkem MČR v letním biatlonu je David Foller

02. října, 2016

David Foller se stal nejúspěšnějším účastníkem Mistrovství České republiky v letním biatlonu, které ve dnech 30. 9. – 2. 10. hostil Jablonce nad Nisou. Starší dorostenec ze Střelky Brno vyhrál v areálu Mšeno – Břízky sobotní sprint, následující štafety i nedělní závod s hromadným startem a získal tak tři mistrovské tituly. Blízko hattricku byla i Pavla Schorná ze Starého Města pod Landštejnem, bohužel za její nedělní vítězství v kategorii žen A jí nemohl být udělen mistrovský titul pro nedostatečný počet startujících.

V závodech jednotlivců se Mistrovství České republiky v letním biatlonu 2016 zúčastnilo po oba dny ve všech kategoriích celkem 434 závodníků. V sobotu pak ve štafetách dvojic soutěžilo dohromady 53 štafet ve čtyřech – kategoriích dorostenci, dorostenky, muži, ženy.

David Foller ze Střelky Brno vyhrál při každém ze svých tří startu na domácím šampionátu.

A kdo byl vedle Davida Follera a Pavly Schorné dalším úspěšným účastníkem šampionátu? Dva mistrovské tituly vybojoval v kategorii mužů A Tomáš Bystřický z Elánu Zruč, přestože v závodě s hromadným startem podlehl Michaelu Herrovi z Německa. Mezi muži B se může dvěma zlatými medailemi pyšnit Jan Pokorný ze Starého Města pod Landštejnem. Dvakrát zvítězili také Romana Včková ze Střelky Brno (ženy C) a Ondřej Blaha z Roveru Praha (muži C).

Ve štafetových závodech vyhrály dorostenky z klubu Plzeň Litice Zuzana Wolfová a Pavlína Novoveská, mezi dorostenci uspěla sestava Střelky Brno Tomáš Křivánek a David Foller. V kategoriích dospělých se oba tituly stěhují do České Kanady. Mezi muži zvítězili Luboš Schorný a Martin Přibyl, v kategorii žen spěla také štafeta ze Starého Města pod Landštejnem, a to Karolína Daverná s Pavlou Schornou.

Ani Pavla Schorná nenašla v Jablonci přemožitelku.

Všichni vítězové obdrželi „mistrovská trička“, které v sobotu šampiónům oblékal prezident Českého svazu biatlonu pan Jiří Hamza a v neděli primátor Jablonce nad Nisou pan Petr Beitl.

Start štafetového závodu žen a dorostenek. Vítěznou štafetu žen ze Starého Města pod Landštejnem rozbíhá s číslem 24 Karolína Daverná.

„Myslím, že šampionát se vydařil a sportovci odjížděli z Jablonce spokojení,“ řekl ředitel závodů Radovan Ježek, který si pochvaloval i přízeň počasí. „Předpověď na neděli nás dost vystrašila, ale naštěstí začalo pršet až na závod mužů C a kapky padaly i při vyhlašování. Nebylo to však nic dramatického.“

Kompletní výsledky z MČR v letním biatlonu dorostu a dospělých pro rok 2016 naleznete v sekci Propozice a výsledky.

Nejlepší v Českém poháru družstev - zleva: Střelka Brno, Staré Město pod Landštejnem a Rover Praha.

Nejlepší v Českém poháru družstev – zleva: Střelka Brno, Staré Město pod Landštejnem a Rover Praha.