Vytrvalostní závodě žen v Ruhpoldingu: 12. Vítková, 23. Puskarčíková, 32. Zvařičová!

11. ledna, 2018

Nebyly to tak pronikavé výsledky jako u mužů, ale solidní vytrvalostní závod V. kola Světového poháru mají za sebou české ženy. Veronika Vítková, která na střelnici dvakrát chybovala, vybojovala na 15 km dlouhé trati 12. místo. Eva Puskarčíková, jež také minula dva terče, skončila na 23. pozici. Na 32. místě bodovala i Veronika Zvařičová, která trefila 19 z 20 terčů. Byly to její první body do klasifikace Světového poháru od sezóny 2012/13, kdy skončila 34. ve sprintu v Oestersundu. Mimo bodované body skončily Lea Johanidesová (66.), Jessica Jislová (68.) a Lucie Charvátová (84.).

Koncentrace Veroniky Vítkové před vytrvalostním závodě

Vyhrála Dorothea Wiererová z Itálie, před Kaisou Maekaeraeinenovou z Finska a překvapením závodu Rosannou Crawfordovou. Malý křišťálový glóbus získala Naděžda Skardinová z Běloruska, vítězka z Oestersundu dnes doběhla na šestém místě.

Eva Puskarčíková při nástřelu: "Kolik cvaků?"

Eva Puskarčíková při nástřelu: “Kolik cvaků?”

„Veronika opět ukázala, že závodí opravdu v dobré běžecké formě. Dvou chyb je samozřejmě škoda, protože podmínky na střelnici byly ideální,“ řekl na adresu nejlepší z českého sexteta trenér Zdeněk Vítek v rozhovoru pro Českou televizi. „Eva předvedla, myslím, takový svůj letošní standardní výkon. Ještě stále není v optimální běžecké formě, to je zřejmé.“ Veronika Zvařičová bodovala po více než pěti letech. „Zvařča střílet umí, a těší mě, že to konečně předvedla i ve Světovém poháru. Za výkon i výsledek si zaslouží gratulaci.“

Po havárii a konci v týmu opět na bodech. Veronika Zvařičová!