Obratnostní závod biatlonu

23. října, 2014

Ve slunnou podzimní neděli, 19.října, se v Letohradu uskutečnil letos první obratnostní závod v biatlonu pro děti , který se jel na kolečkových lyžích a bruslích. Všichni se sešli až v nedělní odpoledne, i když někteří využili příležitosti a startovali na dopoledním přespolním běhu, který se v areálu biatlonu konal

K závodu se přihlásilo celkem 82 dětí, všech žákovských kategorií, z 8 biatlonových klubů ČR. Kategorie byly rozděleny na děti závodící na kolečkových lyžích – chlapci a dívky a kolečkových bruslích – též chlapci a dívky. Každá kategorie čítala okolo 20 startujících mladých biatlonistů. Trať byla postavena tak, aby ji zvládli i začátečníci, i když je během jízdy čekalo několik technických úseků, se kterými si musel každý poradit. Byly zde různé slalomy, branky, překážky, atd., aby prověřily závodníkův um na kolečkách. A protože se jednalo o biatlonový závod, čekala děti také jedna střelecká položka vleže. Vzápětí, po absolvování celé trati všemi závodníky, odstartovalo kolo druhé, lehce zkrácené, ale o střelbu neochuzené.

Děti tak absolvovaly dvoukolový závod se dvěma střelbami, kdy se po sečtení určil výsledný čas. Jelikož byl závod v přátelském duchu, kde šlo o dovednost a zpestření přípravy, nebylo vítězů, ani poražených, všichni byli odměněni stejně. Doufáme, že si to sportovci užili a líbilo se jim to. Podobnou soutěž ve stejném, ne-li lepším, duchu máme v plánu zopakovat 28.října.

Děkujeme všem oddílům za účast a děkujeme také všem, kteří pomohli s organizací a mohly tak tyto závody proběhnout.