Ze Skandinávie domů a zpět

25. listopadu, 2014

V pondělí večer se vrátili čeští biatlonisté ze závěrečného předsezónního soustředění ve finském Vuokatti a po několika hodinách domácího pobytu se opět vrací na sever Evropy. Tým pro IBU Cup odlétá už ve středu do Norska, od den později míří „Áčko“ do Švédska.

Jaké je složení reprezentačních výběrů?

Reprezentační Áčko

Úvodní kolo Světového poháru ve švédském Oestersundu je roztaženo takřka do dvou týdnů. Zahájení sezóny opět obstarají v neděli 30. listopadu závody smíšených štafet, oblíbená česká disciplína. Loni Češi v Oestersundu vyhráli, pak přidali stříbro na olympijských hrách a společně s Nory se mohli těšit ze zisku malého glóbu za vítězství v této disciplíně v rámci klasifikace Světového poháru! Na stupních vítězů už čeští nechyběli čtyřikrát za sebou, včetně MS 2013!

Do Švédska s sebou kouč týmu žen Zdeněk bere pětici: Lucie Charvátová, Jitka Landová, Eva Puskarčíková, Gabriela Soukalová, Veronika Vítková. Také muži budou startovat v plném složení, a to v sestavě: Michal Krčmář, Tomáš Krupčík, Ondřej Moravec, Jaroslav Soukup, a také antibiotiky uzdravený Michal Šlesingr .

Od středy 3. prosince jsou ve Švédsku dále na program vytrvalostní závody, sprinty a stíhací závody.

Tým pro IBU Cup

Výběr pro IBU Cup je zejména v mužské linii poznamenán zdravotními komplikacemi. „Vít Jánov přijde kvůli mononukleóze zřejmě o celou sezónu a Lukáš Kristejn potřebuje doléčit nemocné ledviny,“ říká reprezentační šéftrenér Ondřej Rybář.  České barvy tak v Beitostolenu budou o víkendu hájit jen Matěj Krupčík a novic Tomáš Vojík. „Počítám s tím, že některých závodů se zúčastní i junioři, například Adam Václavík,“ dodává Ondřej Rybář.

Naopak družstvo žen pro IBU Cup se představí v plné síle. V prvním kole budou startovat: Kristýna Černá, Lída Horká, Lea Johanidesová, Barbora Tomešová a očekáván je též návrat Veroniky Zvařičové! V prvním kole IBU Cupu mají biatlonisté na programu dva závody ve sprintu.