Ve stíhačce Češi na konci první dvacítky

07. prosince, 2014

Druhá adventní neděle Ondřeji Moravcovi ani Michalu Šlesingrovi příliš štěstí ve švédském Oestersundu nepřinesla. Oba neudrželi v dnešních stíhacích závodech Světového poháru skvělé pozice ze sprintu, tedy druhé resp. čtvrté místo a propadli se po pěti chybách na střelnici nakonec druhé desítky. Naopak spokojený ba nadšený může být Tomáš Krupčík, který dokončil závod hned za oběma elitními reprezentanty na 21. pozici, která představuje jeho dosavadní životní maximum ve Světovém poháru. Michal Krčmář skončil 43. a Jaroslav Soukup doběhl na 56. místě. Vyhrál Martin Fourcade.

 

V cíli stíhacího závodu měl Ondřej Moravec ke spokojenosti daleko. (C) Český biatlon, Petr Slavík

V cíli stíhacího závodu měl Ondřej Moravec ke spokojenosti daleko. (C) Český biatlon, Petr Slavík

Z druhého místa do „kopru“
„Co víc mám k dnešnímu výsledku dodat? Vždyť to bylo z druhého místa rovnou do kopru,“ zlobil se sám na sebe Ondřej Moravec. „Přitom jsem měl na startu naprosto ideální výchozí pozici. Dvě trestná kola na odchod, to je pak ale závod o ničem. To mě štve,“ připomněl dvě chyby při závěrečné položce. Byť na omluvu nutno dodat, že tam společně s Michalem Šlesingrem měli snad nejhorší podmínky během celého závodu.

 

Zklamání přebito úspěchy
K tomu Michal Šlesingr poznamenal: „Vítr na střelnici v Östersundu je hodně špatně čitelný.“ Mrzí ho, že v závodě neudržel zejména střelecký trend z předchozích klání. „Být do dvacítky není žádná ostuda. Ale chyby ve střelbě mě mrzí, přestože podmínky nebyly jednoduché.“ Se svým vystoupením v úvodním dílu Světového poháru je však Michal Šlesingr spokojený. „Ostatní výsledky to dnešní zklamání přebíjejí,“ má jasno.

 

Výborný výkon naopak předvedl Tomáš Krupčík. (c) Český biatlon, Petr Slavík

Výborný výkon naopak předvedl Tomáš Krupčík. (c) Český biatlon, Petr Slavík

Profesorský Tomáš
Jestliže v případě dvou českých es můžeme hovořit o mírném zklamání z dnešního výsledku na 12,5 km dlouhé trati, tak naopak absolutorium zaslouží Tomáš Krupčík. Jablonecký biatlonista minul pouze jeden terč při první položce vstoje a dokázal se posunout z 33. místa na startu na konečnou 21. příčku, svoje dosavadní maximum v kariéře. „K Tomášovi míří jednoznačně pochvala,“ říká trenér Marek Lejsek. „Překvapil mě, jak zvládl těžkou závěrečnou položku. Střílel v klidu, přímo profesorsky, a pak si ještě v závěrečném okruhu poradil i s Bulharem  Aněvem,“ pokyvoval uznale hlavou Marek Lejsek. „Jsem rád, že dokáže už být konkurence schopný v obou částech biatlonu,“ řekl trenér na adresu, možná nečekané, opory týmy.

 

Stíhací závod na 12,5 km muži – výsledkový servis:

 

Text: Tomáš Hermann