Šantora a Jislová vyhráli sprint v Českém poháru

03. ledna, 2015

V úvodním závodě Českého poháru biatlonistů v Novém Městě na Moravě zvítězil mezi muži a juniory ve sprintu na 10 km Ondřej Šantora z SKP Jablonec s náskokem téměř 40 sekund před závodníky Letohradu druhým Jakubem Procházkou a třetím Ondřejem Hoškem.

V závodě žen a juniorek vyhrála zcela suverénně česká reprezentantka Jessica Jislová. Na druhém místě se ztrátou 51 sekund doběhla Nicola Bitnarová z Jilemnice a třetí skončila osmnáctiletá “domácí” novoměstská biatlonistka Anna Tkadlecová.

Po předcházející páteční oblevě a nočním mrazu měli biatlonisté na rychlé trati optimální podmínky. “Bylo ale náročné trať připravit. Po oteplení vznikly boule a od dvou hodin v noci jsme  museli stopu strojově srovnat a upravit,” poznamenal Vlastimil Jakeš.

V neděli od 10:00 hodin je na programu druhý závod ve sprintu.

Výsledky, Český pohár v biatlonu v Novém Městě na Moravě – sprint:

Muži a junioři (10 km): 1. Šantora (SKP Jablonec) 25:13,7 (2 trestná kola), 2. Procházka -38,8 (1), 3. Hošek (oba KB Letohrad) -40,5 (2), 4. Burian (SK Nové Město) -1:11,3 (3), 5. Tolar (SKP Jablonec) -1:33,7 (0), 6. Ševčík (Jilemnice) -1:50,1 (1).
Ženy a juniorky (7,5 km): 1. Jislová (SKP Jablonec) 21:18,2 (2), 2. Bitnarová (Jilemnice) -51,2 (2), 3. Tkadlecová (SK Nové Město) -1:41,4, 4.  Puskarčíková -3:01,0 (4), 5. Benešová -3:58,4 (3), 6. Zapadlová (všechny SG Jablonec) -5:20,8 (3).

Text: Jiří Pošvář