České biatlonisty brzdí v rozletu na ME lyže

30. ledna, 2015

Osmé místo Adama Václavíka je nejlepším českým výsledkem ve sprintech juniorů a juniorek na mistrovství Evropy v estonském Otepaeae. Mezi juniorkami byla Jessica Jislová osmnáctá.

 

Trenér juniorů Vlastimil Vávra hovořil po vytrvalostním závodě o tom, že by Adam Václavík mohl ve sprintu útočit na jeden z cenných kovů. Vždyť na patnáctikilometrové trati měl nejrychlejší běžecký čas! Proč však talentovanému biatlonistovi útok na medaili nevyšel?

 

„Vůbec nám to nejelo, totální brzda. Kluci ze servisu dělají, co mohou, hledají řešení, ale zatím marně. Stejný problém už jsme měli včera u mužů, dnes ráno u juniorek, a také nyní u juniorů,“ upozorňuje trenér Vlastimil Vávra na opakující se jev. „Hodně mě to mrzí a ještě více štve.“

 

Přitom čeští junioři ve sprintu solidně stříleli a ve stopě bojovali. „Na trati udělali maximum, nevzdávali se. Co jim ale bylo platné, že v kopcích doháněli ztrátu, když v zápětí ve sjezdu dostávali od soupeřů opět k. o.!?,“ povzdychl se reprezentační trenér. „Taková situace je náročná i na psychiku, takže jim nemohu vyčítat ani drobné chyby ve střelbě.“

 

A kde najdeme české biatlonisty ve výsledcích? Jan Burian obsadil 25. místo, Ondřej Hošek skončil hned za ním a Ondřej Šantora byl klasifikován na 30. místě, stejně jako mezi juniorkami Nikola Bitnarová. Anna Puskarčíková dokončila závod na 43. příčce a Anna Tkadlecová obsadilo 45. pozici.

 

V sobotu pokračuje ME sprinty dospělých a v neděli jsou na programu stíhací závody všech kategorií.

 

Výsledkový servis

Sprint Juniorky – 7,5 km
Sprint Juniorky – 7,5 km – analýza závodu

Sprint Junioři – 10 km
Sprint Junioři – 10 km – analýza závodu

Webové stránky Mistrovství Evropy 2015

 

Text: Tomáš Hermann