Česká štafeta juniorů (a dorostenců) šestá na MSJ!

24. února, 2015

Skvělým způsobem zakončili čeští reprezentanti účast na mistrovství světa dorostu a juniorů v běloruském Raubiči. Ve štafetě na 4×7,5 km obsadila čtveřice Ondřej Hošek, Milan Žemlička, Ondřej Šantora a Adama Václavík šesté místo. Juniorky Jessica Jislová, Markéra Davidová a Natálie Jurčová doběhly v závodě na 3×6 km desáté.

 

„Za cíl jsme měli osmé místo a při troše štěstí jsem věřil, že bychom mohli atakovat malé podium. To se nakonec podařilo,“ radoval se trenér Vlastimil Vávra.  „Ondřej Hošek zvládl výborně ležku, vstoje se trochu trápil. Třemi jednotlivými náboji musel sestřelit všechny terče, ale říkal mi, že si věřil a zvládl to.“

 

Na řadu pak přišli dorostenci Milan Žemlička a Ondřej Šantora. Oba si skvěle, ba mazácky, počínali ve střelbě. „Stříleli pět na pět, neminuli ani jeden terč. To bylo obdivuhodné. Příjemně mě překvapili,“ pokyvoval uznale hlavou Vlastimil Vávra.

 

Na trať pak vyrážel finišman Adam Václavík. Bohužel hned vleže se nevyhnul trestnému kolu. Vstoje pak také musel využít všechny náboje. „To co Adama pokazil při střelbě, napravil v běhu. Předstihl švédského závodníka a přijel do cíle na vytouženém šestém místě.“

 

Zrodil se tak nejlepší český výsledek na MSDaJ. Je o to cennější, že pouze Adam Václavík je „plnohodnotným“ juniorem. Ondřej Hošek závodí v této kategorii teprve prvním rokem a Milan Žemlička s Ondřejem Šantorou jsou věkem teprve dorostenci. „Za dnešní výkon si všichni zaslouží pochvalu a navíc vzhledem ke svému věku mají perspektivu,“ dodává trenér Vávra.

 

Ve štafetě juniorek startovala pouze jedna zástupkyně této věkové kategorie, a to Jessica Jislová. Tu pak ve štafetě doplnil y dorostenky Markéta Davidová a Natálie Jurčová. Na osmé místo scházelo děvčatům půldruhé minuty.

 

V pondělních dorosteneckých štafetách čeští reprezentanti nestartovali.

DSCN3479

Výsledkový servis Juniorky 3 x 6 km

Výsledky
Analýza závodu

 

Výsledkový servis Junioři 4 x 7,5 km

Výsledky
Analýza závodu

 

Text: Tomáš Hermann