Střídavě úspěchy českých závodníků v IBU Cupu

02. března, 2015

V kanadském Canmore pokračují soutěž IBU Cupu, a to VII. a VIII. kolem. Ve víkendových závodech, které byly po oba dny vyhrazeny sprintům, se českým biatlonistům dařilo se střídavými úspěchy. Po nadějné sobotě přišlo mírné nedělní zklamání. Jak to vypadalo konkrétně?

 

V sobotu obsadila na 7,5 km dlouhé trati žen Lucie Charvátové pěkné 12. místo při střelbě 1-2. Osobní maximum si opět vylepšila Ludmila Horká, jež byla v cíli klasifikována na 24. pozici se střeleckým výsledkem 2-1, hned za ní doběhla olympionička Lea Johanidesová 1-2. Vyhrála, stejně jako později i v neděli Karolin Horchlerová z Německa, která vždy střílela bezchybně. Druhý den potěšila posunutím osobního maxima opět Lída Horká. Přestože zopakoval střelbu 2-1, dosáhla tentokráte na konec první dvacítky. Lucii Charvátové vůbec nevyšla ležka, její celková střelba byla 4-1, a obsadila 25. příčku. Ani kdysi spolehlivá střelkyně Lea Johanidesová nenachází nyní snadno terče. Při střelbě 2-2 skončila na 28. místě.

 

V kategorii mužů rozhodovala o vítězi také bezchybná střelba. V 10 km dlouhém závodě se jím v sobotu stal Rus Alexej Korněv a v neděli Florian Graf z Německa.  První den potěšil bezchybnou střelbou Matěj Krupčík , který byl klasifikován na 14. pozici. Lukáš Kristejn obsadil při střelbě 1-1 32. příčku a na body se nevešel Tomáš Vojík 2-2, jenž byl v cíli na 42. místě. V neděli skončil Matěj Krupčík 29. v pořadí (1-1) a Tomáš Vojík, jenž si na střelnici počínal stejně, si doběhl pro tři body za 38. pozici. Lukáš Kristejn nestartoval.

 

IBU Cup vyvrcholí v Canmore osmým kolem 4. – 7. března, kdy jsou v zámoří postupně na programu vytrvalostní závody, sprinty a závody smíšených štafet

 

Výsledkový servis IBU Cup 7 (Canmore /CAN/ 28.02. – 01.03. 2015)

 

Text: Tomáš Hermann