Zlato, stříbro, BRONZ!!! Ondra Moravec třetí na 20 km!

12. března, 2015

Tahle parta prostě umí. Třetí medaili z MS Kontiolahti dnes vybojoval ve vytrvalostním závodě na 20 km Ondřej Moravec. Český reprezentant ukázal, že na MS je ve výborné formě a po dvou devátých místech v individuálních závodech vybojoval vytouženou medaili v bronzových barvách. Neztratili se ani další reprezentanti. Michal Šlesingr obsadil 14. místo, 26. příčkou překvapil Tomáš Krupčík a Jaroslav Soukup obsadil 36. pozici. Vyhrál Martin Fourcade z Francie, který svůj triumf věnoval památce obětem letecké havárie francouzských sportovců a pracovníků televize v Argentině. Druhý skončil bezchybně střílející Emil Hegle Svendsen.

 

Nejlepší výsledek
„Je to něco neskutečného,“ hlásil do kamer České televize Ondřej Moravec, který třetím místem dosáhl svého nejlepšího výsledku ve vytrvalostním závodě vůbec. „Nikdy jsem v Top 3 nebyl. Dvakrát jsem si na mistrovství světa odstřelil zlato a olympiádu jsem nezvládl vůbec. Je to zadostiučinění.“ Letohradského biatlonistu nerozhodila ani jedna chyba na druhé položce. „Ukázalo se, jak je důležité se ve vytrvalostním závodě koncentrovat na střelbu. Je to disciplína, která tento závod rozhoduje, a jsem rád, že jsem to zvládl.“

 

Radost Ondřeje Moravce po dojezdu do cíle. Foto: Český biatlon, Petr Slavík

Radost Ondřeje Moravce po dojezdu do cíle. Foto: Český biatlon, Petr Slavík

Poklona servisu
Výbornou práci opět předvedl český servisní tým. „Na trati jsem měl možnost několikrát si rychlost svých lyží porovnat a bylo to fakt hodně dobrý,“ děkoval bronzový medailista na dálku servisnímu týmu. To, že se „máza“ povedla, věděl i šéf servismanů Danielo Mueller. „Nevím, zdali jsem kouzelník, ale dostal jsem nápad a podařilo se mi myšlenku převést do reality. To je pro celý náš tým strašně důležité,“ dodal německý servisman české reprezentace.

 

Kompletní sbírka
Šéftrenér reprezentace Ondřej Rybář také zářil radostí. „Jsme mistry světa. Máme díky Gábině stříbro a teď nám Ondra zkompletoval bronzem celou sbírku.  Jsme šťastní, to se těžko popisuje.“ Trenér ocenil taktický výkon zkušeného závodníka. „Ondra to rozjel rozumně, a proto mu zůstalo dostatek sil, aby v závěrečném okruhu vymazal čtrnáctisekundový náskok Simona Fourcada. Opět ukázal skvělou běžeckou formu, vždyť na trati byl pátý nejrychlejší.  Medaile mu patří zcela právem.“

 

Tři je moc
Michal Šlesingr dnes opět parádně běžel. Na trati nestačil pouze na Martina Fourcada, ale bohužel na střelnici minul celkem tři terče. „Tři je moc, protože to jsou tři minuty a ty se prostě na trati dojet nedají. V běhu jsem se cítil velmi dobře, ale bohužel,“ povzdychl si člen SKP Jablonec.

Na trati byl dnes Michal Šlesingr takřka nedostižný, ale tři chyby na střelnici byly příliš... Foto: Český biatlon, Petr Slavík

Na trati byl dnes Michal Šlesingr takřka nedostižný, ale tři chyby na střelnici byly příliš… Foto: Český biatlon, Petr Slavík

 

Posun v Poháru národů
Výborné týmové vystoupení posunulo české biatlonisty na pátou pozici v Poháru národů před Rakousko a Ondřej Moravec se vyšvihl na průběžnou šestou příčku mezi jednotlivci.  Michal Šlesingr zůstává desátý.

 

Individuální závod muži (20 km) – výsledkový servis

Oficiální výsledky
Analýza závodu
Pořadí SP v disciplíně
Pořadí SP – celkově
Pohár národů – ženy

Záznam závodu na ČT Sport

 

Text: Tomáš Hermann

 

*****

Obsáhle se MS 2015 věnují naši mediální partneři

ČESKÝ ROZHLAS
Dvojici reportérů Tomáše Kohouta a Jana Suchana vyslal do Finska Český rozhlas. Oba mají časté vstupy na Radiožurnálu, ale nejen to. Na streamu Český rozhlas Sport jsou závody s výjimkou vytrvalostních vysílány v živé reportáži, a to včetně ohlasů přímo ze střelnice atd. K poslechu na http://zpravy.rohlas.cz, přimý link http://prehravac.rozhlas.cz/zpravy a v aplikaci iRadio pro chytré telefony, ke stažení zde: http://m.rozhlas.cz/napoveda/aplikace/.

 

ČESKÁ TELEVIZE
Všechny závody vysílá na ČT Sport i Česká televize http://www.ceskatelevize.cz/sport/. Dění komentují Jiří Rejman a exmistr světa Roman Dostál, reportérské vstupy má před kamerou Tomáš Lachman a za kamerou Jaroslav Jirásek. Do studia zve hosty z řad biatlonu Petr Kubásek. Standardní zpravodajství pak můžete sledovat v pravidelných relacích na ČT1 nebo ČT24.

 

iDNES a MfDNES
Aktuální zpravodajství včetně on-line přenosů, dále reportáže, rozhovory, kroky za kulisy apod. pak přináší i zpravodajský portál iDNES a deník MfDNES. Svůj pohled do světa biatlonu vám nabízí Tomáš Macek se svými kolegy. Sledujte http://sport.idnes.cz/biatlon.aspx.