Zimní biatlonové naděje 2015

31. března, 2015

Na úplném konci sezóny, ve dnech 22.-25. března 2015, uspořádal Český svaz biatlonu první ročník zimního biatlonového kempu pro žáky ze všech koutů republiky. Akce se uskutečnila v Novém Městě na Moravě, kde veškeré zázemí poskytla sportovcům Vysočina aréna.

V neděli v podvečer se sjelo 37 dětí z různých oddílů biatlonu v ČR a 8 trenérů Sportovních středisek, aby se společně věnovali lyžařským dovednostem, střelbě, hrám, kompenzaci a užili si jednu z posledních možností lyžování.

Počasí nám přálo, nádherné slunečné dny a pokles teplot v noci dopřáli i hezké dopolední lyžování, kdy jsme se věnovali technice běhu na lyžích a komplexním tréninkům se střelbou. Odpoledne pak doplňovaly hry, lyžařské dovednosti a obratnost. I přes zkrácený program, který končil již ve středu jsme se stihli věnovat oběma lyžařským stylům. Jedno celé odpoledne dostala prostor klasická technika, kde nám dostatek narytých stop umožňoval nacvičit správné základy techniky.

V úterý večer jsme denní program završili orientačním během, i když se nakonec naproti původním plánům uskutečnil „na suchu“. Děti se za světel čelovek a baterek proběhly po lese Ochoza, oběhly všechny kontroly, kde na ně čekalo několik biatlonových otázek a úspěšně dorazily do cíle. Doufáme, že si večerní zábavu užily. Poslední odpoledne před odjezdem jsme si zpestřili fotbálkem na lyžích, hrou na Mrazíka, házenou atd. samozřejmě, že také na lyžích a po večeři se děti a trenéři rozjeli zpět do svých domovů.

Děkujeme všem za účast. Dětem děkujeme za pozitivní přístup k tréninkům, zapálenost při herních činnostech, ochotu a nebojácnost zkoušet na lyžích nové dovednosti a za to, že jim vydržel pozitivní přístup i při konci sezóny.

Zejména je třeba poděkovat trenérům, kteří zajistili organizaci a kvalitní průběh kempu. Zastřešili jednotlivé tréninkové jednotky a vymysleli pro děti bohatý program. Jmenovitě děkujeme Jirkovi Faltusovi, Honzovi Suchardovi, Miriam Hoškové, Tomáši Řezníčkovi, Jirkovi Stránělovi, Ondrovi Exlerovi a Michalu Bitalovi a těšíme se na další spolupráci.

Dále děkujeme Českému svazu biatlonu za podporu a možnost uspořádat tento kemp pro nadějné biatlonisty v zimní podobě a doufáme, že i příští rok se tato zimní forma podaří uskutečnit.

Přeji Vám všem po sezóně klidný zasloužený odpočinek a můžeme se začít těšit na Letohrádky biatlonových nadějí 2015.

Michaela Buchtová

odkaz na fotky: http://lebina2014.rajce.idnes.cz/ZiBiNa_2015_-_Zimni_biatlonove_nadeje/