Český biatlon má své super střelce. Díky Hamé

02. dubna, 2015

Letošní biatlonovou sezonu ukončila exhibice v Jablonci nad Nisou. Kromě mnoha triumfů českých reprezentantů ve světovém poháru a na mistrovství světa se ale v historicky nejúspěšnější sezoně českého biatlonu zrodili také další šampioni. Své vítěze totiž už má cena Hamé pro nejlepšího dorosteneckého střelce sezony 2014/2015. Tu v této sezóně vůbec poprvé vyhlásil hlavní partner českého biatlonu – společnost Hamé, a to ve spolupráci s Českým svazem biatlonu. Po sedmi závodech v rámci Českého poháru se z vítězství raduje Barbora Smetanová z SKP Kornspitz Jablonec mezi dorostenkami a mezi dorostenci byl zase nejlepší Mikuláš Karlík z KB Letohrad.

 

Oba tito zástupci tradičních biatlonových bašt tak jako výhru získávají super chutnou prémii: roční zásobu produktů Hamé – od paštik, džemů, až po zeleninové a rajčatové výrobky či dětské výživy.

 

„Jsem za cenu hodně ráda, musím se přiznat, že je to pro mě docela velké překvapení. Ale pozitivní, je to dobrý pocit být v něčem nejlepší,“ řekla k vítězství Barbora Smetanová, studentka Gymnázia U Balvanu v Jablonci nad Nisou, která, samozřejmě kromě Veroniky Vítkové a Gabriely Soukalové, obdivuje i účelný styl běhu Darji Domračevové a která ráda mlsá džemy od Hamé. S biatlonem začala před pěti lety, mohou za to tak trochu rodiče, oba vášniví biatlonisté. Mimochodem, její otec, Martin Smetana, působí už od roku 2002 jako lékař u české biatlonové reprezentace.

 

Mikuláš Karlík, student Letohradského soukromého gymnázia, se může zase pochlubit loňským vítězstvím v anketě „mládežnický talent roku“. Letos pak získal na Mistrovství ČR všechny tři tituly (sprint, stíhací závod, závod s hromadným startem). „Původně jsem moc nečekal, že to vyhraju. Jak se ale blížil konec Českého poháru, tak jsem si všimnul, že jsem dost vysoko, a protože se mi závěr sezony vydařil, tak to mám. Jsem velmi rád, že to takto vyšlo.“ Mikuláš obdivuje běžecký styl norského šampiona Ole Einara Bjørndalena a Ondru Moravce za jeho fenomenální úspěchy, které dosáhnul nejen díky talentu, ale především obrovské tréninkové píli. Mikuláš začínal jako hokejista, ale biatlon nakonec jednoznačně vyhrál. „Mým cílem je dostat se na olympijské hry. Příští rok bych chtěl také závodit na mládežnické olympiádě v norském Lillehameru,“ uzavřel mladý šampion.

 

Slavnostní předání této ceny proběhne na květnovém vyhlášení Biatlonisty roku.

 

„Já oběma dorosteneckým super střelcům opravdu gratuluji a věřím, že si výhru opravdu užijí. Jistě naše výrobky využijí i k doplnění energie při tréninku na další závody. Doufám, že jsme odstartovali novou tradici a jsem rád, že tak i naše firma Hamé může přispět k výchově nástupců současných českých biatlonových hvězd. Musíme udělat všechno pro to, aby se tuzemský biatlon mohl i v budoucnu chlubit tak úspěšnými závodníky, jako jsou Vítková, Moravec, Šlesingr nebo Soukalová,“ pogratuloval výhercům generální ředitel Hamé Martin Štrupl, který připojil gratulaci i české reprezentaci a celému českému biatlonu za letošní neuvěřitelně úspěšnou sezónu. „Ty úspěchy jsou fenomenální a hlavně ne jednorázové, ale opakované. Český biatlon se definitivně zařadil mezi světovou špičku a já i mí spolupracovníci z Hamé děkujeme české reprezentaci za úžasné zážitky. Už se těšíme na tu další sezónu, kdy budeme opět fandit.“  

 

Kompletní výsledky soutěže jsou umístěny na www.fandimebiatlonu.cz

 

Zdroj: Tisková zpráva Hamé s.r.o.