Šest statečných zamířilo na Sibiř

02. dubna, 2015

Pro šestici členů českého biatlonového týmu ještě sezóna neskončila. Proč? Veronika Vítková, Michal Šlesingr a Ondřej Moravec vyrazili do daleké sibiřské Ťumeně bojovat o „Cenu guvernéra Ťuměňské oblasti“. Doprovod sportovcům dělá trenér Jiří Holubec a servismani Vojtěch Prášil a Tomáš Kašper.

V oblasti známé těžbou ropy a zemního plynu se sejde řada závodníků světové špičky. Hlavní den soutěží o Cenu guvernéra Ťuměňské oblasti v sobotu 4. dubna jsou na programu závody hromadným startem na osm (!) položek. Muži absolvují 18 km dlouhou trať, ženy čeká 13,5 km. Takové vzdálenosti v kontaktních disciplínách závodů Světového poháru nejsou obvyklé. Větší délku mají jen intervalové vytrvalostní závody.

„Zatím neznáme přesnou organizaci závodu. Porada před startem je až v pátek,“ vysvětluje Jiří Holubec. Po desetihodinové cestě s přestupem v Moskvě přiletěli Češi na Sibiř ve čtvrtek. „Zatím tu panuje úplně jiné počasí než u nás doma. Je jasno, slunečno a teplo. Přes den až deset stupňů nad nulou,“ doplňuje trenér.

Areál „Perla Sibiře“, který v létě 2014 hostil pro nás tak úspěšné mistrovství světa v biatlonu na kolečkových lyžích, nabídne sportovní program i v neděli 5. dubna. „Na pořadu by měly být další závody s hromadným startem, tentokráte už na čtyři položky, a také závody štafet smíšených dvojic,“ upřesňuje Jiří Holubec.

 

Počínání „šesti statečných“ českých vyslanců na Sibiři budeme sledovat.