Veronika Vítková biatlonistkou roku 2015!

19. května, 2015

Čtvrtá žena celkové klasifikace Světového poháru a vítězka sprintu v Oberhofu se zvítězila v anketě o Biatlonistu roku 2015. Šestadvacetiletá jilemnická biatlonistka má za sebou úžasnou sezónu, kterou podtrhuje celkem 13 pódiových umístění v individuálních nebo štafetových závodech. Do ankety se mohli zapojit všichni členové Českého svazu biatlonu, tedy držitelé svazových průkazek.

V anketě popularity, kterou zorganizoval ve spolupráci s Českým svazem biatlonu zpravodajský portál iDNES.cz  získala nejvíce hlasů štafeta žen. Eva Puskarčíková, Gabriela Soukalová, Jitka Landová a Veronika Vítková vyhrály tři ze šesti štafetových závodů sezóny a opanovaly celkovou klasifikaci Světového poháru. V anketě získaly 874 hlasů z 3017.

 

Anketa odborníků – členové Českého svazu biatlonu

Kategorie: Biatlonista roku

VERONIKA VÍTKOVÁ (SKP Jablonec)

Má za sebou sezónu změn, jak sama říká. „Změnila jsem trenéra, změnila jsem pažbu u zbraně, střílela jsem z jiné polohy, a také jsem závodila v jiných rukavicích.“ Změnila také výsledky, ve statistikách už je provždy uvedena jako vítězka individuálního závodu Světového poháru. Změnila také sebe samou. Ze spíše smutné a upjaté dívky vyrostla v usměvavou a pohodovou ženu.
 

P1770486Anketa čtenářů iDNES.cz

Nejlepší biatlonisté roku podle čtenářů iDNES.cz:

1. ŠTAFETA ŽEN (Puskarčíková, Soukalová, Landová, Vítková) – 874 hlasů
2. Veronika Vítková – 841
3. Smíšená štafeta (Vítková, Soukalová, Šlesingr, Moravec) – 501

 

 

 

Další ocenění dle ČSB

Kategorie: Skokan roku

SMÍŠENÁ ŠTAFETA (Vítková, Soukalová, Šlesingr, Moravec)
Mistři světa 2015! Česká čtveřice zvládla nejtěžší skok, a to od stříbra ke zlatu.

 

 

CER_1225Kategorie: Trenér roku

ZDENĚK VÍTEK
Ještě v sezóně 2013/2014 byl trojnásobný vítěz závodů SP členem reprezentačního týmu mužů. Poté však bronzový medailista z MS 2003 dal přednost trenérskému řemeslu a ujal se po Jindřichu Šikolovi družstva žen.

Ženy zaznamenaly pod jeho vedením nebývalý vzestup:
2. místo v celkové klasifikaci Poháru národů
1. místo v celkové klasifikaci SP štafet
Dvě umístění v Top Ten celkové klasifikace SP, 4. Vítková, 6. Soukalová
Veronika Vítková 6x na stupních vítězů v individuálních závodech SP

 

Kategorie: Mládežnický talent

MIKULÁŠ KARLÍK
Člen Klubu biatlonu v Letohradě vyhrál tuto kategorii už před rokem. Nyní přešel z žactva mezi dorost a stále vítězí. Vyhrál Český pohár, všechny závody MČR, a také střeleckou soutěž. Prostě má talent.

 

Kategorie: Úlet roku

JAROSLAV SOUKUP
Historicky první český olympijský medailista neprožil vydařenou sezónu. Mj. také střílel do cizích terčů (Hochfilzen) a běhal trestná kola, která nemusel (NMNM).

 

Kategorie: Síň slávy

JAN MATOUŠ
První československý resp. český medailista z MS v malorážném biatlonu, třetí na MS 1987 v Lake Placid. Navíc druhý na MS v závodě hlídek 1990 v Oslu (společně s Tomášem Kosem, Jiřím Holubcem a Ivanem Masaříkem). Dále vítěz závodu SP v roce 1987 a třetí v celkové klasifikaci SP v témže roce. Trojnásobný olympionik. Dlouholetý viceprezident Českého svazu biatlonu a šéf SKP Jablonec.

 

Text a foto: Český biatlon