Změna je život. Hurá za sněhem!

29. května, 2015

Změna je život. Lyžování na přírodním sněhu zařadili do svého programu v tomto období čeští biatlonisté. Dvacítka reprezentantů se nyní připravuje v Norsku.

„Nemá to nic společného s tím, že v Norsku bude mistrovství světa. Spíš chceme rozbít stereotypy. Vždyť kluci měli po pět let vlastně stejnou přípravu – tréninky v Česku, ve slovinské Pokljuce a v tunelu v německém Oberhofu,“ říká šéftrenér reprezentace Ondřej Rybář. „Myslím, že pro všechny je to příjemné a motivující zpestření. Mnohem příjemněji to utíká.“

S týmem už je také Michal Šlesingr, který na jaře prodělal operaci nosních přepážek. „Věříme, že to pomůže odstranit Michalovy zdravotní problémy.“ Podobný zákrok má za sebou i Veronika Zvařičová. Mezi účastníky nechybí ani Vít Jánov, který se zotavuje z mononukleózy.

Češi trénují nad 206 km dlouhým Sognefjordem, nejdelším fjordem světa. „Podmínky jsou zatím výtečné, ještě tu leží dva metry sněhu. Lyžování je základem našeho programu, ale samozřejmě také střílíme, posilujeme a zařazujeme do přípravy další prvky,“ hlásí z Norska Ondřej Rybář.

Skutečnost, že se v Norsku připravují mistři světa ze smíšené štafety, neunikla ani místním médiím. Reportáž z pobytu české reprezentace natáčela už veřejnoprávní televize NRK.

Tomáš Herman

Nebyly nalezeny žádné obrázky