Seriál Českého poháru v letním biatlonu se přesouvá na Moravu

18. června, 2015

II. kolo ČP v letním biatlonu bude o nadcházejícím víkendu hostit Bystřice pod Hostýnem. Program sobotního závodního dne bude patřit novince – štafetovému závodu trojic. Zajímavostí tohoto závodu je losování složení štafet z přihlášených závodníků a následné vyhodnocení výsledků do soutěže jednotlivců. Start kategorií dorostu a dospělých je naplánován na 9:30, kategorií žactva na 15:00. Neděle nabídne již tradiční závody ve sprintu. Ty odstartují v 9:30 v kategoriích žactva a v 14:30 v kategoriích dorostu a dospělých.

Na soutěže druhého kola ČP je přihlášeno 240 závodníků v kategoriích žactva, 60 dorostenců a dorostenek a 120 závodníků  v kategoriích juniorů, juniorek a seniorů.

A jaké novinky připravili ogranizátoři pro tentokráte? Mimo přidělení premiéry závodu štafet, která připadla na Bystřici pod Hostýnem to bude upravený profil trati na novém čtyřiceti metrovém úseku vedle trestného kola. To sice zůstává na původním umístění a bude mu patřit dokonce více prostoru. Trať kolem něj, je ale vedena mimo jeho úroveň po novém úseku cesty s malým převýšením.

Nebyly nalezeny žádné obrázky