Premiéra nové disciplíny letního biatlonu

23. června, 2015

Premiéra štafetového závodu losovaných trojic byla na programu úvodní den II. kola Českého poháru v letním biatlonu, které se uskutečnilo v Bystřici pod Hostýnem. Této novince byly rovněž přizpůsobeny kategorie. Mimo šesti žákovských soutěžily týmy už jen pouze ve dvou dorostenecjých a dvou seniorských kategoriích. Všem závodníkům byly započteny jejich individuální výkony ve štafetě do soutěže jednotlivců. Svoji životaschopnost prokáže tato disciplína jistě až po několika opakováních. Ještě větší atraktivitě soubojů by ale mohlo přispět například soutěžení klubů. Program druhého dne nabídnul závody ve sprintu.

Mezi nejúspěšnější sportovce víkendu, kterým se podařilo získat double za vítězství v obou individuálních závodech patřili:

Žákyně A Alžběta Juřičková ze Vsetína Bobrk, Luděk Abrahám z Letohradu v kategorii žáci B, Marek Liščák ze Starého Města v žácích C. V dorostenkách starších Anna Trpišovská z Jélového, Dita Hořínková ze Střelky v juniorkách, Pavla Schorná ze Starého Města v kategorii žen, Romana Vlčková ze Střelky ve veteránkách a Svoboda Leoš z Blanska ve veteránech.

V hlavní kategorii mužů se blýsknuli velmi pěkným výkonem Tomáš Bystřický (1. místo a 3. místo), Jiří Franz (3. a 1.), Luboš Schorný (5. a 2.), a Marian Valek (2. a 4.).

Věříme, že jsme pořadatelským úsílím dokázali připravit všem závodníkům bezvadné sportovní okamžiky a příjemné prožitky z pobytu v bystřickém areálu na Bedlině. Těšíme se opět na viděnou při soutěžích v letním biatlonu.

Nebyly nalezeny žádné obrázky