Malorážné zbraně do klubů

26. června, 2015

Vážení sportovní přátelé, využíváme krátké závodní pauzy, abychom Vás informovali o přidělení a možnosti vyzvednutí malorážných zbraní pro Vaše závodníky.

Pro informaci na úvod, v roce 2014 a 2015 se podařilo ČSB zajistit finanční prostředky na nákup 86 nových malorážných zbraní „Anschütz“. Prioritou byla obnova, případně doplnění zbraní u všech RD (muži + ženy, junioři + juniorky), poté došlo k obměně či doplnění zbraní v jednotlivých SCM (sportovci ve sledování, přestupy z jiných klubů, navýšení sportovců, zastaralé zbraně). Současně se ponechalo 22ks nových zbraní na ČSB na rok 2016 pro talentované sportovce, kteří budou v příštím roce přecházet do dorostu (r. 2001).

Následně se pak přerozdělilo 46 zbraní (zhruba polovina použitých) pro sportovce z dalších klubů. V případě, že se jedná o zbraně ČSB, budou tyto předány klubům do zápůjčky vč. nových pažeb Anschütz.

U použitých zbraní SCM (Anschütz, Bi-7) bude záležet přímo na jednotlivých SCM, zda vyřazené zbraně na nové kluby převedou, či je do nich zapůjčí. Tyto zbraně budou se staršími pažbami (většinou upravené pro střelbu S), v případě zájmu je možno na svazu v omezeném počtu požádat o novou pažbu Anschütz.

Při rozdělování byl výborem schválen klíč a to zisk I., II. a příp. III. VT v biatlonu v kategorii dorostu (r.2000-1998) a juniorů (1997-1995), v naléhavých případech bylo přihlédnuto i na požadavky klubů uvedených v žádostech.

 

Rozdělení do klubů:

4ks Střelka Brno (Křivánek, Hořínková, Dvořáková, Šamberger)

6ks Rover Praha (Štádler, Heřmanská, Baxová, Netušilová, Papíková, Voleník)

3ks Jílové (Trpišovský, Bártová, Rychnovská)

4x St.Město – Vimperk ( Wilmanová, Daverná E., Daverná K., Trávníčková)

3x Strakonice (Hanuš, Chvalová, Jeníčková)

3x Velké Karlovice (Ondřejka, Čechová, Kašpařík)

2x Poruba (Ondrušek, Žofková – levák)

1x Ostrava (Kubíčková – z Poruby)

2x Elán Zruč (Svobodová, Hasman)

2x Jeseník (Nováčková, Schreierová)

2x Rožnov (Petřeková, Žitník)

1x Vimperk (Novotný – z Tatranu)

2x Břidličná (Polednová, Ohnoutka)

1x Bobrky (Kotrlová)

1x Kapslovna (Majer)

1x Děčín (Koričárová)

1x Plzeň Litice (Kanta)

1x Halenkovice (Trvaj)

1x Říčany (Zadělák)

1x Vyškov (Bretfeldová)

1x Manušice (Půlkráb)

3x rezerva pro kluby

 

Zbraně jsou k dispozici na ČSB počínaje 29.6.2015, o termínu, možnosti a způsobu předávání zbraní jak ze svazu, tak z klubů Vás budou informovat zaměstnanci svazu p.Levora nebo s.Roubíčková.

Současně byl pověřen Z. Škrabal funkcí koordinátora ve smyslu pomoci jednotlivým klubům s udáním nepoužívaných zbraní, které eventuálně leží ještě ve skladech (BI6-7, ZKM 451…).

Předpokládáme, že podobným způsobem budeme postupovat i v příštím roce.

 

V.Vávra, tel. 606 942600