MČR v Novém Městě na Moravě

29. září, 2015

Ve dnech 25. až 27. září 2015 Vysočina Arena v Novém Městě na Moravě hostila Mistrovství České republiky v letním biatlonu dorostu a dospělých, které bylo i poslední akcí závodů letního biatlonu. Po celý závodní víkend bylo počasí s polojasnou až jasnou oblohou. Dešťové přeháňky se sice Novému Městu vyhnuly, avšak závodníkům občas dělal problém vítr.

V Novém Městě bylo na soustředění několik závodníků ze zahraničí a tak některé kategorie startovaly i s mezinárodní účastí.

Již v pátek byl areál plně připraven a to bylo ověřeno i při tréninku na tratích a střelnici.

Sobotní program byl zahájen v 10 hodin startem rychlostního závodu. Titul mistra vybojovali v dorosteneckých kategoriích Adéla Chlupová z Harrachova, Tereza Vinklárková z Letohradu, Lukáš Pajer z Jilemnice, Lukáš Majer z Kapslovny. V kategorii juniorek a juniorů slavili úspěch Anna Tkadlecová a Jan Burian z Nového Města. V kategorii dospělých slavili titul Tomáš Bystřický z Elánu Zruč, František Rychnovský z Jílového, Tomáš Fúsek z Jílového, Pavla Schorná ze Starého Města, Lenka Giovagnoni z Kapslovny a Jana Kroniková z Chotěboře.

K odpolednímu závodu supersprintu bylo přihlášeno 159 závodníků. Nejlépe se vedlo a titul mistra vybojovali Adéla Chlupová z Harrachova, Eliška Votočková z Jilemnice, Mikuláš Karlík z Letohradu, Dominik Štulík z SG Jablonec, Hana Zapadlová z SG Jablonec, Pavla Schorná ze Starého Města, Pavla Kondysková z Blanska, Marek Ohnoutka z Břidličné, Martin Přibyl ze Starého Města, Stanislav Jančařík z Těrlicka a Tomáš Fúsek z Jílového. Sobotní závody sledoval i prezident Českého biatlonového svazu pan Jiří Hamza, který předal nejúspěšnějším závodníkům medaile.

Mistrovství České republiky vyvrcholilo v neděli závody s hromadným startem. Pro vítězství si v těchto závodech doběhli dorostenky a dorostenci Adéla Chlupová z Harrachova, Dora Novotná z Letohradu, Mikuláš Karlík z Letohradu, Jakub Štvrtecký z Letohradu. Dále v jun. kategorii Anna Tkadlecová z Nového Města a Jan Burian z Nového Města. V kategorii dospělých Miroslav Balatka z SKP Kornspitz, Jan Pokorný ze Starého Města, Tomáš Fúsek z Jílového, Pavla Schorná ze Starého Města, Pavla Kondysková z Blanska a Romana Vlčková ze Střelky Brno.

Po skončení závodů a vyhlášení vítězů závodu s hromadným startem proběhlo i vyhodnocení celé sezóny.

Mistrovský víkend a celou uplynulou sezonu ve svém projevu ukončil pan Vojtěch Zicháček, technický delegát a zároveň popřál všem účastníkům hodně zdaru a zdraví do let příštích.

Nebyly nalezeny žádné obrázky