Moravec, Šlesingr a Krčmář bodovali ve stíhačce

06. prosince, 2015

Ondřej Moravec si počínal nejlépe z české pětice, která dnes ve švédském Oestersundu startovala ve stíhacím závodě na 12,5 km. Šestý muž klasifikace SP uplynulé sezóny se posunul ze 40. místa na startu na 19. pozici v cíli. Michal Šlesingr poskočil o čtyři příčky na konečné 20. místo. Michal Krčmář ztratil jedenáct míst a skončil 24. v pořadí. Mimo bodované pozice zůstali Tomáš Krupčík, jenž doběhl na 42. místě, Jaroslav Soukup byl klasifikován jako 56. Závodu suverénně kraloval Martin Fourcade z Francie, druhý skončil Němec Arnd Peiffer, z třetí pozice se mohl těšit další francouzsk& yacute; biatlonista Quentin Fillon Maillet.

Šéftrenéra reprezentace Ondřeje Rybáře mrzela zaváhaní obou Michalů, která je vyřadila ze hry v boji o Top Ten. Michal Krčmář minul dva terče při první stojce, když se po dvou bezchybných položkách vleže právě pohyboval na úrovní elitní desítky. Michal Šlesingr pokazil závěrečnou položku, při které minul poslední dva terče. „Určitě vnímám zlepšení proti vytrvalostnímu závodu, ale tato zaváhání mrzí nejen kluky, ale i mně. Spokojen proto být určitě nemůžu. Naším cílem je bojovat o první desítku.“

Ondřej Moravec na trati stíhacího závodu na 12,5 km ve švédském Östersundu. Foto: Český biatlon, Petr Slavík

Pochvaly od šéftrenéra se tak dočkal až Ondřej Moravec. „Ondra zastřílel výborně, minul pouze jeden terč při první stojce a stále postupoval kupředu. Zlepšil se o jedenadvacet míst, a to je cenné. Především se ale začíná dostávat do správné závodnické pohody.“

V průběžné klasifikaci Světového poháru vystřídal o pouhé dva body dosud vedoucího Ole Einara Bjoerndalena, který dnes skončil 11., Martin Fourcade, který má na kontě 140 bodů. Nejlepší z českého výběru je 24. v pořadí Michal Krčmář se 45 body, Michal Šlesingr je 28./38 bodů, Ondřej Moravec má „skóre“ 36./29, Jaroslav Soukup 53./13 a Jaroslav Soukup 62./3.