Sprint v Hochfilzenu se českým biatlonistům nepovedl

11. prosince, 2015

Na sprint v Hochfilzenu nebudou čeští muži vzpomínat v dobrém. Nejlepší z nich Ondřej Moravec obsadil 24. místo, Jaroslav Soukup dokončil závod na 45. příčce. Nikdo další do sobotního stíhacího závodu nepostoupil. Tomáš Krupčík byl klasifikován jako 61., Michalu Šlesingru patří 72. pozice a Michal Krčmář se krčí na 89. místě. Zvítězil Simon Schempp z Neměcka před Martinem Fourcadem z Francie, třetí místo obsadil Nor Tarjei Boe.

Ondřej Moravec střílel z českých biatlonistů nejlépe. Minul pouze jeden terč vleže. „Fyzicky jsem se cítil suprově, ale už při testování lyží jsem tušil problém. Nejlépe mi totiž vyšly lyže, které byly pocitově nejhorší,“ povzdychl si šestý nejlepší muž světového poháru uplynulé sezóny. Letos je zatím až 31. v pořadí. Jaroslav Soukup vstoupil do závodu bezchybně a bojoval o umístění v první dvacítce. Vstoje však dvakrát chyboval. „Jsem na štvaný, a to ještě říkám slušně. Dvě chyby v jedné, položce to je prostě špatně, to je moc.“

Jaroslav Soukup odjiždí ze střelnice po nevydařené položce ve stoje. Foto: Český biatlon, Petr Slavík

Zledovatělá trať byla hodně náročná, neposkytovala téměř žádný prostor pro odpočinek. „Neustále jsme museli pracovat. Na konci každého sjezdu jsem měl nohy tvrdý,“ povzdychl si Tomáš Krupčík, kterému chybělo jedno místo a dvě vteřiny k postupu do stíhačky. „Nemůžu se na to vymlouvat, pro všechny to bylo stejné. Měl jsem se prostě lépe trefit,“ dodal.

Nešťastní byli oba Michalové, Šlesingr i Krčmář, kteří dosud mužský tým drželi. Michal Šlesingr netrefil celkem čtyři terče, z toho tři vstoje: „Asi jsem vůbec neodhadl tempo před střelnicí, protože nohy jsem měl úplně na kaši. Rány jsem odkládal, ale můj stav se zhoršoval, podle toho to dopadlo.“ Michal Krčmář neskrýval rozčarování: „Špatný běh, špatná střelba, špatný poslední výstřel a dohromady jeden velkej průser.“