Ondřej Moravec si zajistil účast v závodě s hromadným startem

19. prosince, 2015

Žádná velká radost nepanuje v českém týmu mužů ani po stíhacím závodě III. kola Světového poháru ve slovinské Pokljuce.  Ondřej Moravec obsadil 26. místo, Jaroslav Soukup skončil 34., Michal Šlesingr 36. a Michal Krčmář ze 43. pozice na body nedosáhl. Vyhrál vítěz sprintu Simon Schempp z Německa, druhý doběhl vedoucí závodník SP Martin Fourcade, třetí místo vybojoval Anton Šipulin z Ruska.

Ondřeji Moravcovi, jenž startoval do závodu jako 19. v pořadí, se sen o dobrém výsledku zhroutil hned na první položce. Letohradský biatlonista totiž minul hned tři z pěti terčů a klesl až na 43. Místo! Pak přidal tři bezchybné položky, doběhl si pro 15 bodů do klasifikace Světového poháru i účast v nedělním závodě s hromadným startem. Alespoň to! Ve Světovém poháru mu patří průběžná 23. pozice

Českou krizi na první položce podtrhli také ostatní reprezentanti. Jaroslav Soukup a Michal Šlesingr minuly po jednom terči, Michal Krčmář dokonce dva. Kromě Jaroslava Soukupa vypadli všichni z bodovaných pozic. Před poslední položkou se tam opět dokázali všichni jako jeden muž  vrátit a až na Michala Krčmáře, jenž minul tři terče v závěrečné stojce, se tam také udrželi.

Čeští reprezentanti seřazeni na poslední střelecké položce stíhacího závodu v Pokljuce. Foto: Český biatlon, Petr Slavík

Pomineme-li Ondřeje Moravce, jaká jsou pozitiva z dnešní stíhačky? Opakovaný zisk bodů Jaroslava Soukupa, posun Michala Šlesingr o 14. příček kupředu a stejný běžecký čas, jako vítězný Schempp, nebo bojovnost Michala Krčmáře. Na průnik mezi světovou širší špičku to však zatím nestačí.

„Čekali jsme víc, ale kluci hodně chybovali,“ řekl v rozhovoru pro Českou televizi šéftrenér týmu Ondřej Rybář. „Čeká nás hodně práce na sportovní formě i psychické pohodě, ale jsem přesvědčený, že kluci mají na to, udělat v sezóně ještě kvalitní výsledky!“