Jessica Jislová v IBU Cupu dvě desetiny vteřiny od Top Ten

10. ledna, 2016

Druhý sprint IV. kola IBU Cupu v Novém Městě na Moravě se českým biatlonistkám vydařil o poznání lépe než sobotním klání. Na 7,5 km dlouhé trati vybojovala Jessica Jislová po bezchybné střelbě 11. místo. Bára Tomešová doběhla 25. v pořadí, Týna Černá skončila jako v sobotu na 32. pozici a Lea Johanidesová doběhla hned za ní. Lída Horká obsadila 52. místo a Veronice Zvařičové patří 66. příčka. Vyhrála Anais Chevalierová z Francie.

 

„Holky, které bodovaly, mě dnes potěšily svojí střelbou. Ta měla v jejich případě velkou kvalitu,“ říkal s úlevou v hlase trenér Marián Málek.

 

Jessica Jislová dnes potěšila nejen trenéra, ale i tisícovky fanoušků nulovou střelbou. „Z toho mám velkou radost. Bylo ale znát, že dnes byly na střelnici podmínky jednodušší než v sobotu,“ vysvětlovala. Ve Vysočina Areně panovalo bezvětří a také mlha neměla včerejší hustotu. „A střelby podle toho vypadaly, byly mnohem kvalitnější,“ doplnila jablonecká biatlonistka. Do elitní desítky jí scházely jen dvě desetiny vteřiny. „To me trochu mrzí,“ přiznala talentovaná závodnice. Ve vyrovnaném závodě jí pak zůstalo jen necelé čtyři sekundy vzdálené dokonce sedmé místo!

 

Barbora Tomešová na trati nedělního sprintu IBU Cupu v Novém Městě. Foto: Český biatlon, Václav Dočkal

Barbora Tomešová na trati nedělního sprintu IBU Cupu v Novém Městě. Foto: Český biatlon, Václav Dočkal

Bára Tomešová se stále zotavuje z nemoci, která ji během svátků deset dnů nepustila k tréninku. „Cítím ale, že dnes to bylo o poznání lepší, než v sobotu. Snad se opět rychle dostanu do své běžecké pohody.“ O návratu do Světového poháru nepřemýšlí. „Tomu jsem zatím na hony vzdálena. Potřebuju se nejdříve srovnat a dostat do formy. Tu teď, upřímně, nemám.“

 

Dvě českotřebovské rodačky se v cíli seřadily hned za sebou. „Na střelnici byly ideální podmínky a přesto tam jeden terč nechám. To mě hodně mrzí,“ přiznala se Týna Černá. Lea Johanidesová se necítí v dobrém běžeckém rozpoložení. „Před svátky to bylo lepší. Radost mám alespoň ze střeleckého zlepšení, na tom moje výkony stojí. Věřím, že se brzo dočká m i nuly.“

 

Sprint ženy na 7,5 km – výsledkový servis:

Oficiální výsledky
Analýza závodu
Pořadí IBU Cup v disciplíně
Celkové pořadí IBU Cup
Pohár národů – ženy