Dorostenky vezou z Rumunska štafetové stříbro!

01. února, 2016

Po bronzu dorostenky Markéty Davidové z vytrvalostního závodu září česká výprava v rumunském Cheile Gradistei také stříbrným kovem. Zasloužily se o něj opět dorostenky, které v pondělních štafetách na 3×6 km vybojovaly druhé místo a tedy stříbro! Děvčata běžela v sestavě Natálie Jurčová, Markéta Davidová a Tereza Vinklárková. V kategorii dorostenců jsme zastoupení neměli.

 

Jak se medailový úspěch zrodil? Natálie Jurčová zachránila první položku až třetím dobíjením, ale to byla jediná krizová situace českých děvčat.  Osmá dorostenka ze stíhacího závodu pak vytáhla české trio z dvanáctého místa až na sedmou příčku. Ve vedení byly Slovinky zásluhou Ursky Pojeové, účastnice závodů SP. Po letohradské závodnici převzala štafetu jedna z velkých nadějí českého biatlonu Markéta Davidová. Jablonecká biatlonistka potvrdila skvělou formu z předchozích závodů, vždyť v Rumunsku neskončila hůře než desátá, dosáhla absolutně nejrychlejšího času v součtu všech úseků a posunula štafetu na druhé místo! Češky byly jen dvě desetiny sekundy za vedoucími Polkami!

 

Radost českých závodnic v cíli. Foto: IBU/Evgeny Tumashov

Radost českých závodnic v cíli. Foto: IBU/Evgeny Tumashov

Závěrečný úsek se v českém podání odehrál v režii nejmladší členky české štafety Terezy Vinklárkové, která zvládla svoji těžkou úlohu perfektně a druhé místo suverénně udržela. Před ní se sice dostaly Rusky, ale Polky klesly až na pátou příčku. Norky či Ukrajinky pak zůstaly daleko vzadu. “Holky tady mají super partu a díky nim máme všichni obrovskou radost. Medaile je skvělá a patří jak Natce, Markétě a Terce, tak i celému týmu, prostě všem, kteří pomáhají,” říká trenér Jindřoch Šikola.

 

Co dodat? Holky, děkujeme!

 

V úterý poběží štafety juniorky a junioři. V obou kategoriích se představí i české týmy. Dívky nastoupí na trať 3×6 km ve složení Erika Jislová, Anna Tkadlecová, Simona Maříková. Junioři absolvují trať  4×7,5 km v sestavě David Tolar, Milan Žemlička, Ondřej Hošek a Jan Burian.

 

Výsledkový servis z MSJ 2016.

 

TH