Šlesingr čtrnáctý ve sprintu v Presque Isle

11. února, 2016

Dobré představení mají za sebou oba Michalové v dnešním sprintu VIII. kola Světového poháru, které hostí americké městečko Presque Isle. Michal Šlesingr obsadil po jedné chybě vleže 14. místo, Michal Krčmář skončila 29. , když minul jeden terč vleže a druhý vstoje. Nedařilo se Tomáši Krupčíkovi, který po třech chybách obsadil 69. pozici a nepostoupil ani do pátečního stíhacího závodu. Ondřej Moravec je bohužel nemocný. Vyhrál odpočatý Johannes Boe, druhé místo obsadil Anton Šipulin a třetí skončil vedoucí muž průběžné klasifikace Světového poháru Martin Fourcade.

 

„Michal měl velkou smůlu, protože rána vleže, kterou terč netrefil, byla opravdu těsný kalibr,“ řekl trenér mužů Marek Lejsek. Štěstí se nedrželo ani Michala Krčmáře. „Také obě jeho chyby byly kalibry.“ Podle trenéra nejsou čeští biatlonisté nyní v optimální běžecké formě. „Není to nic extra, ale na druhou stranu mě těší, že i za této situace předvádějí velmi solidní výsledky.“ Důležité je, že tým bude mít ještě dostatek času vyladit formu do mistrovství světa.

 

Tolik času však nemá Ondřej Moravec na to, aby se uzdravil do sobotních štafet. „Ve čtvrtek ráno mu nebylo vůbec dobře. Za jeho současného stavu bychom štafetu jet vůbec nemohli. Věřím ale, že následující dva dny Ondrovi pomohou a bude schopen závod absolvovat,“ přeje si nejen Marek Lejsek. „Body do Poháru národů jsou důležité, ale Ondrovo zdraví je prioritou,“ podotýká trenér a svými slovy potvrzuje, že zdravotní stav sportovců, klíčového muže české reprezentace nevyjímaje, je vždy důležitější, než jakýkoliv bodový zisk.

Sám v lese. Michal Šlesingr na trati poněkud "komorního" závodu SP v Presque Isle. Foto: Český biatlon, Petr Slavík

Sám v lese. Michal Šlesingr na trati poněkud “komorního” závodu SP v Presque Isle. Foto: Český biatlon, Petr Slavík

 

Michal Šlesingr připustil, že si žádné chyby vleže vědom nebyl. „To možná pak i vysvětluje ten kalibr, to prostě v závodě nejsem schopen rozlišit.“ Čtrnácté místo „bere“, ale samotný závod se mu vůbec nelíbil. „To nebyl Světový pohár, to byl spíše trénink. Celou dobu jsem běhal někde po lese zcela sám. Žádní diváci. Ještě že medvědů se nebojím,“ povzdychl si nejzkušenější člen českého výběru. Uvědomuje si, že jeho běžecká výkonnost by měla být mnohem lepší. „I s jedním trestným kolem bych minimálně polovinu lidí, kteří byli se stejným střeleckým výsledkem přede mnou, měl porazit.“

 

Michal Krčmář v cíli závodu ve Sprintu. Foto: Český biatlon, Petr Slavík

Michal Krčmář v cíli závodu ve Sprintu. Foto: Český biatlon, Petr Slavík

Jeho o osm let mladší reprezentační kolega Michal Krčmář si uvědomoval, že dvěma, byť těsnými, chybami díru do světa neudělal. „Zejména ve stojce to byl těsný kalibr, a tak mě mrzí, že terč nespadl. Samotného mě to překvapilo.“ První kolo se vůbec nemohl rozjet, a až následující dva okruhy se mu běžely lépe. „To mě trápí už delší dobu a musím na tom ještě před světovým šampionátem zapracovat. Naopak finiš mi sedl. Spolupracoval jsem s Lowellem Baileym, který jel o první patnáctku. Střídali jsme se, a oběma to prospělo. Ukázalo se, že s Amíky, máme dobré vztahy,“ dodával se smíchem Michal Krčmář, který bodoval už po desáté v řadě!

 

Sprint mužů na 10 km – výsledkový servis:

TH