Ve sprintu na 99 procent bez Ondřeje Moravce

11. února, 2016

Dlouhá sezóna, vyčerpávající program, nekonečné zámořské přesuny a s tím vším spojená únava už si vybírají svoji daň. S nemocí se v Presque Isle před startem VIII. kola Světového poháru pere Ondřej Moravec. Nejlépe umístěný český biatlonista ve Světovém poháru, aktuálně mu patří 16. pozice, ve středu ani netrénoval.

 

„Ondra dnes zůstal na hotelu. Stále mu není dobře, pociťuje slabost,“ potvrzuje trenér Marek Lejsek. „Po úterním tréninku měl teplotu, snažíme se ho léčit ovšem jeho start ve sprintu a tím pádem ve stíhacím závodě téměř vylučuji,“ říká trenér a upřesňuje: „Na 99 procent Ondra ve čtvrtek nenastoupí.“

 

Cílem týmu je, aby se letohradský biatlonista mohl v sobotu postavit do závodu štafet. „Kluci jsou tady jen ve čtyřech, a tak Ondru ve štafetách budeme potřebovat. O body do Poháru národů ze štafet bychom neradi přišli, ze zadu se na nás tlačí další týmy. A v individuálních startech, konkrétně tady ve sprintu, nám tři sportovci stačí,“ podotýká Marek Lejsek. „Věřím, že Ondrovi odpočinek prospěje a v sobotu bude připraven týmu pomoci.“

 

Na desetikilometrové trati mužů se tak představí jen Michal Krčmář, Tomáš Krupčík a Michal Šlesingr. V kategorii žen bude na 7,5 km dlouhé trati startovat kompletní pětice Lucie Charvátová, Jessica Jislová, Eva Puskarčíková, Gabriela Soukalová a Veronika Vítková.

 

 

„Všechny holky jsou zdravotně v pořádku,“ hlásí z Presque Isle trenér Jiří Holubec. Veronika Vítková během tréninku zapomínala na svůj střelecký výpadek během úvodní položky smíšených štafet v Canmore. „Myslím, že to byl jen takový momentální zkrat, tady si zatím počíná naprosto v pohodě a věřím, že tak to bude i v závodě.“ Tíha žlutého startovního čísla vedoucí závodnice Světového poháru prý už tolik netíží Gabrielu Soukalovou. „Zvládá to bravurně, trochu už se do té role vžila, dokonce i make up tomu přizpůsobila,“ dodává se smíchem trenér.

 

TH